אודות: הרעיון שמאחורי המיזם

מטרת האתר לעזור לצעירות דתיות לפני שירות צבאי / שירות לאומי / לימודים במדרשה / שנת שירות – לבחור את דרכן.

צעירה  דתית לפני שירות/מדרשה!! אם את מחפשת מקום  לשירות לאומי או מתלבטת לגבי תפקיד בשירות הצבאי,  קבלי עצות מהבוגרות. אנחנו מציעים לך להיעזר במידע ובהמלצות שמגיעות מבנות שכבר היו שם. היכנסי ל"מחפשת מקום?"   ומצאי מידע אודות תפקידים שמעניינים אותך.

אתר מתת נועד בראש ובראשונה לבנות לפני ובמהלך השירות. אבל, גם מורים, הורים ואחרים בעלי עניין יוכלו להעזר במידע.  אנחנו נשמח שכל מי שחש שיש לו מה לתרום לשיח בנושא, יעשה זאת באמצעות האתר.

בוגרת מדרשה, בוגרת שירות לאומי, בוגרת שירות צבאי  או משרתת ותיקה!! זאת ההזדמנות שלך להשמיע את קולך ואת דעתך הייחודיים, לשתף אחרות בחוויה משמעותית בחיים שלך וגם להציע שינויים כדי להוביל לשיפור עבור אחרות. שתפי מנסיונך והיכנסי  לשאלון שירות צבאי  , לשאלון השירות הלאומי , או לשאלון המדרשה/מכינה וספרי להן. ההשתתפות שלך בתהליך הזה היא נטיעה לדורות!

האתר מופעל על ידי משפחות רוזנפלד ובלוך והוא מוקדש לזכרן של בנות הדוד מתת רוזנפלד וכנרת מנדל שנרצחו יחד בפיגוע ירי בצומת גוש עציון בסתיו ה'תשס"ו 2005. מתת שירתה בצה"ל כקצינת תצפיתניות וכנרת בשירות הלאומי כמדריכת טיולים. שתיהן ראו בשירותן שליחות לאומית ודרכן בשירות הייתה מופת לשירות משמעותי להן ולכל המערכות הלאומיות.

לסיפור של מתת

לסיפור של כנרת

אנו מקווים שהמידע באתר יסייע בקבלת החלטות בנוגע למקום השירות ואופיו, ומעל הכול שהאתר יעצים את הבנות, כל אחת בדרכה המיוחדת. אנו מאמינים שכל אחת מהצעירות, הוותיקות – המשתפות והצעירות – המחפשות, תוכל להרגיש באתר שהיא "חוליה משמעותית ומיוחדת בשרשרת" [מתוך מכתב של מתת לפיקודיה] [*].

זאת נחמתנו.

בשיחות עם בנות לפני שירות ובמהלכו עולה פעמים רבות הצורך באתר כזה. הן מתלבטות, הן חושבות, הן מחפשות את דרכן ובעיקר צמאות ביותר למידע אמין ולקשר עם חברות בוגרות ומנוסות. מטרת האתר לתת מענה לבנות אלה.

גופי ההתנדבות השונים, הצבא והמדרשות מספקים כל אחד את "הסיפור שלו". כאן לראשונה ניתן למצוא באתר אחד את הסיפורים האישיים על כולם ביחד: התקנים של  גופי השירות הלאומי, התפקידים הרלוונטיים בצבא והמדרשות והמכינות.

איך זה עובד?

האתר אוסף חוות דעת מבוגרות ומציג אותן לצעירות דתיות לפני שירות.

הבוגרות מספקות מידע אישי, מנקודת מבטן, על מקומות ותפקידים אפשריים לשירות צבאי ולשירות לאומי,   על מדרשות ומכינות ומספרות על החוויות והתובנות  שלהן, באמצעות מילוי שאלונים מובנים המוצגים באתר. צעירות לפני שירות יכולות לקרוא את חוות הדעת של הבוגרות ולצפות בסיכום סטטיסטי של השאלונים. לכל בת יכולות וצרכים המאפיינים אותה באופן ייחודי, ואיתור המידע של חוות דעת של משרתות ותיקות ייעשה על פי קריטריונים שייבחרו על ידי כל מחפשת. כמו כן יספק האתר מגוון דרכים להחלפת דעות בין צעירות דתיות לפני שירותן ובמהלכו ובכך יספק תמיכה חברתית לבנות בשלבים השונים של ההכנה לשירות.

אתר מתת נבנה בשיתוף פעולה עם  אלומה ובסיועה של אוניברסיטת בר אילן. האתר קיבל את ברכתן של מדרשות רבות, גורמים מפנים לשירות לאומי ומסגרות להתנדבות, מדרשות ובתי ספר, מחנכות ומחנכים, וצעירות רבות שתרמו לאתר מזמנן וטרחו לענות על שאלונים, ויותר מכולן – צעירות דתיות שמצאו באתר מענה וסיוע בחיפוש דרכן.

האתר אינו למטרות רווח והוא נבנה ומופעל בהתנדבות.

מטרתנו להגיש לבנות מידע מדוייק שנאסף באופן אובייקטיבי ואמין, ומאמץ רב הושקע על מנת להשיג מטרה זאת. יחד עם זאת, חוות הדעת של המשרתות הוותיקות הינן סובייקטיביות כמובן, והן משמיעות בהן את קולן הייחודי. אנחנו משתדלים להציג פרופיל של המשרתת הוותיקה בחוות הדעת שלה, באופן שמאפשר למחפשת להעריך את מידת הרלוונטיות של חוות הדעת עבורה.

כדרך אתרי אינטרנט ייתכנו שגיאות וניסיונות לפגוע באמינות. אנו מתנצלים מראש על כל תקלה. אם גילית דבר שראוי לתיקון נודה לך אם תודיע/י למנהלי האתר.

כל הזכויות שמורות למשפחת רוזנפלד, בית חורון. ©


תגובות

3 תגובות על “אודות: הרעיון שמאחורי המיזם”

 1. עדי הגיב:

  חשיבה מדהימה לפתוח דבר כזה, אני נתקלתי באתר אחרי שכבר עשיתי שירות לאומי..
  בטוחה שזה יכול לכוון מאוד בנות..
  הלוואי ויותר ידעו על האתר הזה..
  בהצלחה!

 2. שוש רבינוביץ הגיב:

  רבקה ונייטי היקרים,
  מתת נמצאת בליבי ומלווה אותי יום יום. מתת היתה אכן המתנה שקיבלנו ברגעים חשוכים בחיינו בהם היא האירה לנו ולילדינו את הדרך. הרעיון מאחורי הקמת אתר זה משקפת את חזונה.
  עלו ותצליחו.
  באהבה עמוקה, שוש

 3. חוה גרין הגיב:

  אני חושבת שהיוזמה ברוכה ומאוד מוצלחת. אשמח לעזור במה שאפשר.
  יישר כוח

כתיבת תגובה