אומנם אני רק באמצע, אבל לא הייתי בוחרת שום דבר אחר.
נעמה מאלון שבות ששירתה מ-2011 עד 2014 המליצה ב-27/10/2012:
נעמה חושבת שהשירות מתאים לך אם את התפקיד הזה בשבילך אם את באמת רוצה לתרום,אם את מרגישה שלהגן על המדינה בגופך זה חשוב לך,להיות מודעת לעובדה שהתפקיד מכיל הרבה אתגרים, לפעמים עד סף יאוש אבל בכל זאת המטרה שלך היא להגן על המולדת בשנים האלה בגופך. לדעת עמוק בתוכך שיכול להיות שאת החדירה הבאה לגבול שלנו את יכולה למנוע. את חייבת לדעת להתמודד עם אתגרים, עם סביבה שהיא לא בהכרח דתית(אם כי בצבא דואגים מאוד בתחום הדת, בעיקר בשירות הקרבי).לא לישון הרבה , לטחון שמירות שלא תמיד נראות רלונטיות ולזכור שהמטרה היא שאזרחי ישראל ידעו שהם מוגנים.
ואינו מתאים לך אם את התפקיד הזה ממש לא בשבילך אם את לא בטוחה שאת יכולה להתמודד עם קשיים פיזים, או עם סביבה שהיא לא כמו הבית, עם אנשים שהם ממש לא כמו הבנות מהאולפנה או החברה מהסניף. אם את חושבת שתועילי יותר בשירות הלאומי אז לכי לשם. רק אם את בטוחה שבשירות הצבאי תתרמי יותר , תבואי .
|
||
42 מצאו מידע זה מועיל |
||
הנאה מהתפקיד | 4 | |
מתאים לבת דתית | 3 |
תיאור קצר של התפקיד השירות הצבאי בתפקיד לוחמת הוא תפקיד לא פשוט בכלל, מדי יום את נתקלת באתגרים מכל מיני סוגים, בין בפן הדתי ובין בפן הפיזי. התגייסתי באוג' 11 לתפקיד הלוחמת בגדודי חילוץ והצלה של פיקוד העורף,ל- 8 חודשי מסלול הכולל טירונות ואימון מתקדם, שבסופם הוכשרתי להיות גם לוחמת שתופסת קווים (למשל מצרים ואיו"ש) וגם לוחמת שתמיד בכוננות ספיגה של התקפות טילים ואסונות טבע בארץ ובעולם.
תיאור שגרת היומיום
מאפיינים מיוחדים לתפקיד אפשרות להתקדם לקצונה
שירתו אתי עוד צעירות דתיות
נשארים בשבתות בבסיס: משתנה מפעם לפעם. שבת זה תמיד מנוחה, תמיד יהיה בית כנסת בבסיס/במוצב, אבל אם תהיי בשטח לא בהכרח יהיה לך.
בסיס סגור?
באיזו מידה קיים בתפקיד מאמץ פיזי: 4 [1 קל מאוד, 5 קשה מאוד].
השירות בעיקר בסביבת נשים וגברים
שירות בחצאיתרק במדי א', במשך השגרה בבסיס בלתי אפשרי לשרת עם חצאית.
למדתי במדרשה .
האם הלימוד במדרשה תרם לך?
התאמה לבחורה דתית
למה בחרת בתפקיד זה?אני תמיד הרגשתי שמקומי הוא בין לובשי ולובשות המדים, ורציתי שתמיד יראו אותי בתור חלק ממערך צבאי שלם, ולא משנה באיזה תפקיד אני שם. הרגשתי שבשנים האלה אני רוצה להגן על המדינה בגופי עד כדי חירוף נפש. גדלתי על סיפורי גבורה של חיילים וידעתי שאני חלק משרשרת של אנשים שכל אחד בתורו חייב לתרום את החלק שלו. יש כאלו שבאות לקרבי בשביל ההווי ולא בשביל המשימה עצמה וזה קצת חבל. צריך תמיד לזכור שהווי הוא החלק הפחות הפחות חשוב ,והמשימה היא מעל הכל.
תקופת ההכשרה לתפקיד
חוויה חיובית או מאתגרת
היה טוב אם הייתי יודעת מראש על מקום השירות ש...הבעיות הרפואיות שעלולות להיווצר במקרה של עומס פעילות.
טיפ לדרך...
הערות