מדרשה | נב | השנה הזאת הצילה אותי! ממש. למדתי לאהוב ולקבל את עצמי כמו שאני. עם הטוב ועם הרע שבי.כמובן עם שאיפה להתקדם.

חוות דעת על המדרשה נב

השנה הזאת הצילה אותי! ממש. למדתי לאהוב ולקבל את עצמי כמו שאני. עם הטוב ועם הרע שבי.כמובן עם שאיפה להתקדם.

דניאלה מירושלים למדה בשנת 2012 והמליצה ב-14/10/2012:

דניאלה חושבת שהמדרשה מתאימה לך אם את בחורה פתוחה המוכנה לקבל מאחרים וללמוד מאחרים. אוהבת לארגן פעילויות ולהשקיע בקבוצה. מחפשת שנה של כייף והשקעה בעצמך באיזור רמת הגולן (עם מלא מעיינות ומקומות לטייל:)

ואינה מתאימה לך אם את סגורה. סגורה= לא מוכנה לשמוע דעות שונות מדעתך שלך.

6 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהמדרשה 5
שביעות רצון מהאווירה 5

למדתי במדרשה בשנת 2012 למשך שנה לפני השירות

לאחר השירות: שירות לאומי.

פרטים כלליים

סוג התכנית: תכנית חלקית

נשארים שבתות במקום השירות. תלוי בבנות. בדרך כלל שבת כל שבועיים.

מקום המגורים: בית

אפשר ללמוד לפסיכומטרי, אבל לא רצוי

מאפייני המדרשה

בכלל לא במידה מעטה במידה רבה
לימוד תורה הוא העיקר
לימוד גמרא
התנדבות
הכנה לצבא
פעילות חברתית
חוגים נוספים
משפחות מאמצות ביישוב

אווירה ומשמעת

בכלל לא במידה מעטה במידה רבה
נדרשת משמעת עצמית
חובת השתתפות בשיעורים
חובת השתתפות בפעילות התנדבותית

חוויות אישיות

חוויות מיוחדות

פעילויות נוספות בזמן הלימודיםלא עשיתי דברים נוספים במהלך הלימודים. לשם כך באתי למדרשה. רציתי רק ללמוד. היו בנות שעשו משהו נוסף:התנדבו, עבדו, למדו לפסיכומטרי. לפי דעתי אם בת צריכה לעבוד מבחינה כלכלית שתעשה את זה. אבל מי שלא חייבת את הכסף שתוותר על העבודה. כנ"ל לגבי לימודים לפסיכומטרי. אם כבר באת לשנת מדרשה, שנה של לימוד והשקעה בעצמך,בפנימיותך, למה להרוס את זה עם פסיכומטרי או עבודה? עבודה תמיד תוכלי למצוא. פסיכומטרי אפשר לעשות גם עוד שנתיים. ומדרשה- זה רק שנה אחת בחיים. שנה אחת שבה את לא עושה כלום מלבד לחפש את עצמך.

היה טוב אם הייתי יודעת מראש על המדרשה ש...הרב חי, ראש המדרשה, הוא בנאדם מדהים שאפשר ללמוד ממנו כל כך הרבה. רק צריך לחכות לגלות אותו. אני כותבת את זה כי באמת בתחילת שנה לא ראיתי את גדלותו של הרב חי. היו לי עיניים קטנות וצרות שלא יכלו וגם לא קלטו את הבנאדם העצום שעומד לפני. אם הייתי יודעת מראש את מה שראיתי וגיליתי על הרב חי במהלך השנה- הייתי לומדת ומקבלת הרבה יותר מהשיעורים איתו ומחכמת החיים שלו.

עצות למתלבטתבואי לבדוק. מה יש לך להפסיד? גם אם בסוף לא תמצאי את עצמך בין בנות המדרשה-זכית בנופש ברמת הגולן עם אירוח 5 כוכבים ע"י הבנות במדרשה.

האם מיצית את יכולותיך?

האם הלימוד במדרשה השפיע עליך? כיצד?ברור! המדרשה פחות או יותר עיצבה אותי. לפני המדרשה הייתי ילדה חסרת ביטחון עצמי, עם המון שאלות, שלא יודעת מה אני רוצה ומצפה מעצמי וגם מה אני מצפה מאחרים. לא הייתה לי דעה. פשוט זרמתי עם הדעות של כולם. ואחרי המדרשה,אחרי תהליך ארוך של שנה, גיליתי את עצמי. למדתי על עצמי שאני טובה ושאני מסוגלת להשפיע עלי ועל אחרים, אני רק צריכה קצת ביטחון בעצמי. גיבשתי לעצמי דעה יציבה בקשר לדרך חיים,דת,מוסר וכו'.. כמובן שכל זה אחרי שעות רבות של לימוד תורה. ע"י לימוד תורה לומדים גם על עצמך. הרי לא סתם היא נראת תורת חיים. כשלומדים תורה-לומדים על החיים. המדרשה שינתה אותי ב-180 מעלות. אף פעם לא דימיינתי את עצמי עם חצאית מתחת לברך. ופתאום-זה הכי ברור לי מאליו.איך התלבשתי אחרת לפני כן? אף פעם לא חשבתי שהמתנה שהכי ארצה לקבל הוא ספר לימוד חדש. ופתאום- הספרים האלה ממלאים לי את המדף ליד המיטה. אף פעם לא חשבתי שיצא ממני משהו מוצלח. ופתאום- אני בת, אחות וחברה טובה יותר. אני תורמת לילדים קטנים וחמודים במועדונית רווחה!! ואני מאמינה בעצמי וביכולות שלי.

הערותצוות המדרשה מדהים! יש שיעורים מכל הגוונים ומכל הסוגים. כל רב מביא את עצמו ואת דעותיו. מדהים להיחשף לכל כך הרבה עולמות שונים תחת דת אחת. הצוות מעודד קשר עם הבנות גם אחרי שנת המדרשה. אני כל כך מודה למדרשה ולצוות על כל מה שהעניקו לי. מקווה שע"י מילוי שאלון זה גמלתי להם לו במעט. בהצלחה!

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר