מדרשה | מדרשת מתת | "עץ חיים היא למחזיקים בה ותומכיה מאושר,דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום"

חוות דעת על המדרשה מדרשת מתת

"עץ חיים היא למחזיקים בה ותומכיה מאושר,דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום"

כרמל מאלעזר למדה בשנת 2017 והמליצה ב-06/07/2017:

כרמל חושבת שהמדרשה מתאימה לך אם את המדרשה מתאימה ממש לך אם יש בך רצון ואומץ (לראות את הדברים בצורה אחר, לעבור תהליך, שלא נגמר עם סיום המדרשה . להאמין כי התורה אינה רק בספרים ובכותלי בית המדרש אלא מתבטאת ומבצבצת בכל צעד וצעד בחיי היומיום. לגלות על עצמך,מתוכך דברים חדשים ולצאת מאזור הנוחות שלך, מאותם הדברים שחשבת שיימנעו ממך דבר או שניים.)

ואינה מתאימה לך אם את המדרשה פחות מתאימה לך אם את מחפשת שנה שמסתכמת כולה בלימוד בין ספר לשיעור. אם את פחות רוצה להתבונן ולעשות עבודה בכל תחום שהוא, בין בלימודי, באישיותי, בחברתי ובהתנדבותי. אבל שוב, כך אני ראיתי את הדברים, תבואי לראות ותרגישי בעצמך, מתוכך האם המקום בשבילך.

1 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהמדרשה 5
שביעות רצון מהאווירה 5

למדתי במדרשה בשנת 2017 למשך שנה לפני השירות

לאחר השירות: גיוס במסגרת גרעין.

פרטים כלליים

סוג התכנית: תכנית חלקית

נשארים שבתות במקום השירות. בדרך כלל סוגרים שבת במדרשה ומיד לאחריה שבת בבית, אך ישנם פעמים בהם גם סוגרים שתי שבתות במדרשה ואז שבת בבית. משתנה עם קצב השנה ורצון הבנות.

מקום המגורים: חדר במדרשה

אי-אפשר ללמוד לפסיכומטרי

מאפייני המדרשה

בכלל לא במידה מעטה במידה רבה
לימוד תורה הוא העיקר
לימוד גמרא
התנדבות
הכנה לצבא
פעילות חברתית
חוגים נוספים
משפחות מאמצות ביישוב

אווירה ומשמעת

בכלל לא במידה מעטה במידה רבה
נדרשת משמעת עצמית
חובת השתתפות בשיעורים
חובת השתתפות בפעילות התנדבותית

חוויות אישיות

חוויות מיוחדותכל השנה הזו הייתה חוויה אחת גדולה, היה מדהים, החל מהלימוד שהיה משמעותי נורא עבורי, דרך העשייה בקהילה, השבתות, השיחות ורגעי ההתעלות הפרטיים והקבוצתיים. רגעים קטנים שייצרו חוויה בונה ומצמיחה.

פעילויות נוספות בזמן הלימודיםהגשמתי חלומות !

היה טוב אם הייתי יודעת מראש על המדרשה ש...

עצות למתלבטתמבינה לגמרי את ההתלבטות, רוצה להציע הצעה- לכי אחר נטיית לבך. הרגישי איפה עושה לך טוב להיות, איפה את מרגישה בבית ולפי זה תחליטי. בדקתי וניסיתי מקומות רבים ולבסוף הלכתי אחרי נטיית הלב, שמחה על הבחירה, לי זה עבד.

האם מיצית את יכולותיך?כן ולא. מצד אחד לגמרי, לא היה אפשר אחרת, עצם הכניסה למדרשה חשפה והביאה לידי ביטוי יכולות וכישורים שבכלל לא ידעתי שקיימים אצלי ומצד שני גם הבנתי כמה עוד טמון בתוכי וכמה עוד אפשר לגלות ולעשות, רק טעמתי מיכולותיי, הגעתי לקצה גבול היכולת בהרבה מובנים אבל אז גליתי שזה לא קצה הגבול אלא שבכל פעם אני נוגעת לא נוגעת בו.

האם הלימוד במדרשה השפיע עליך? כיצד?הלימוד במדרשה השפיע ממש על כל הלך חיי. אם בדפוסי התנהגות, אם במחשבות ואם בבחירות שהייתי צריכה להכריע בהם. יכולה להגיד שבמודע או שלא במודע משהו מהשנה הזו מחלחל ויוצר ומתווה דרך מסוימת, לטובה, עבורי, שמחתי לראות איך הלימוד וכל השנה כולה נוכחים במסע שלי, בחיי.

הערות

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר