מדרשה | מדרשת מתת | טוב לי תורת פיך מאלפי זהב וכסף.

חוות דעת על המדרשה מדרשת מתת

טוב לי תורת פיך מאלפי זהב וכסף.

אוראל מבית רימון למדה בשנת 2017 והמליצה ב-06/07/2017:

אוראל חושבת שהמדרשה מתאימה לך אם את רוצה ומוכנה להכיר את עצמך, להפגש עם הרבדים הכי עמוקים שבך- ומשם להתחיל לצאת למסע. לפגוש עולם

ואינה מתאימה לך אם את לא רוצה בה.

1 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהמדרשה 5
שביעות רצון מהאווירה 5

למדתי במדרשה בשנת 2017 למשך שנה לפני השירות

לאחר השירות: גיוס במסגרת גרעין. סיימתי ממש עכשיו את שנת המדרשה, מתגייסת אם ירצה ה' בעוד חודש וקצת..

פרטים כלליים

סוג התכנית: תכנית חלקית

נשארים שבתות במקום השירות. זה משתנה..בתחילת השנה בערך פעם ב3 שבתות, לאט לאט האחריות עוברת לבנות הקבוצה ואנחנו בוחרות כל כמה זמן להישאר (בדכ זה ניהיה שבת כן שבת לא) חשוב לציין שכמעט כל השבתות הן רשות ובחירה שלנו כיצד גם ייראו, חלק מהבנות השנה למשל נשארנו 4 שבתות ברצף כשכל שבת היתה בעצם שבת

מקום המגורים: חדר במדרשה

אי-אפשר ללמוד לפסיכומטרי

מאפייני המדרשה

בכלל לא במידה מעטה במידה רבה
לימוד תורה הוא העיקר
לימוד גמרא
התנדבות
הכנה לצבא
פעילות חברתית
חוגים נוספים
משפחות מאמצות ביישוב

אווירה ומשמעת

בכלל לא במידה מעטה במידה רבה
נדרשת משמעת עצמית
חובת השתתפות בשיעורים
חובת השתתפות בפעילות התנדבותית

חוויות אישיות

חוויות מיוחדות

פעילויות נוספות בזמן הלימודיםכמו שציינתי,באופן אישי עבדתי השנה ברוב הבקרים בשבוע, קמתי בבוקר להעיר ילדים מתוקים של משפחה ששכנה למדרשה ולוויתי אותם אל בית הספר הסמוך למדרשה, זה היווה חלק משמעותי ביום שלי ובכלל לא נפרד מהמסע שעברתי בשנה הזו, אלא רק העצים והגדיל את גודל הלמידה שחוויתי והנסיון והמפגש עם אנשים חדשים. כיף גדול ובעיקר הרבה אהבה..

היה טוב אם הייתי יודעת מראש על המדרשה ש...מדרשת מתת מזמנת המון הפתעות במהלך הדרך- כל הפתעה היתה לטובה, והיתה לי אפשרות לבחור לצמוח ממנה. לפעמים המכשול הוא שאתה יודע בדיוק מה מצפה לך..

עצות למתלבטתכמו שאומר אביתר בנאי: "הלב מבין הלב מדבר.." לתת לאינטואציה הרגשית להוביל את ההחלטה, הלב יודע היכן הוא מרגיש בבית, הרבה דברים שאנחנו מתכננים וחושבים לעבור בשנה הזו בעצם נראים שונים לחלוטין במהלך השנה ואנו מגלים כמה אפשרויות נוספות שכלל לא דמיינו נפתחות בפנינו- חבל לסגור את ההזדמנות מראש עם הידיעה שמחזיקים בה מראש לגבי איך יראה המקום וכו וכו. בסופו של דבר אם הייתי מערבת את השכל בחלטה- לא הייתי מגיעה למסגרת דתית לבנות, אבל נתתי ללב להחליט והוא ידע.

האם מיצית את יכולותיך?מצד אחד - לגמרי. פשוט עפתי כמעט על כל הזדמנות שהיתה- ללימוד מעמיק, לשיחות מרתקות, למפגש עם אנשים חדשים ושונים, ליצירת דברים חדשים ועוד.. מצד שני- גליתי שלעולם לא נמצה את יכולותינו, זה פשוט הרבה מעבר למה/שאנחנו חושבים שאנחנו מסוגלים..מקווה להפתיע את עצמי עוד יותר בהמשך ורק לגדול ולקבל ולהשתתף עוד עם מה שמתרחש סביבי..

האם הלימוד במדרשה השפיע עליך? כיצד?גליתי שכל קושי שאני חווה אם זה במרחב המדרשה המלא בנות, אם זה בחוץ, בעשייה קהילתית ועוד- מזמן לי בעצם אפשרות לצמוח ולגדול..זו חוויה מיוחדת לדעת שקושי לא מחייב כשלון- אלא חיבוק עצמי, הבנת המקום שאני נמצאת בו כעת ולראות טוב. בי בסביבה..עין טובה על המציאות.

הערותזכיתי להיות השנה במדרשת מתת, הקרויה והולכת לרוחה של מתת רוזנפלד זכרונה לברכה, שהיתה עבורי מתחילת השנה סוד. תחילה כלל לא ידעתי על מתת, לאט לאט במהלך השנה זכיתי להחשף לדמותה דרך אנשים שהיו קרובים אליה, ודרך בוגרות המדרשה המשרתות כיום, שנהיו קרובות אליה בנשמתן, היא נהייתה עבורי למקור השראה בלתי נדלה ומחזק בכל עת, כמעט בכל פעם שרוחי נחלשת אני מעלה בראשי תמונה שלה ונזכרת לאט בסיפורים, כמה אנרגיות, כמה עוצמה ושמחה בעבודת ה'. אני מוצאת שמתת מלמדת אותי כיצד להיות ב"עזות דקדושה" , לעצום עין ממה יגידו סביבי- להרגיש שאני עומדת רק מול ה' יתברך ולקבל על עצמי עול מלכות שמיים, במצוות שאני מתחילה לקיים וב"לחטוף" לימוד תורה, לא להתייאש, ולא להתייפייף! פשוט להעז לחיות תורה, במלא העצמה והחיות המגיעה לה. והכי חשוב- בחיוך עצום ובהשתתפות עם הסביבה.

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר