מדרשה | שבות רחל | שנה של חיבור אמיתי לעולם של תורה וחיבור לעצמך

חוות דעת על המדרשה שבות רחל

שנה של חיבור אמיתי לעולם של תורה וחיבור לעצמך

שחר מרחובות למדה בשנת 2016 והמליצה ב-17/03/2017:

שחר חושבת שהמדרשה מתאימה לך אם את רוצה לעבור תהליך! מוכנה ורוצה להיכנס פנימה, להקשיב לעצמך.. רוצה חיבור לעולם של תורה, לרבנים, לגודל. רוצה לשלב תהליך אישי ולימוד פנימי ביחד עם לימוד של דרישת אמת, בירור, חיבור לכלל ישראל, לארץ ישראל, לגאולה... מחפשת לימוד מגוון, מרחב אישי וקבלה בתוך מקום עם דרך ברורה רוצה חבורה של חברות אמיתיות, חברות של תורה שתלווה אותך כל החיים רוצה מקום שהוא בית לחזור אליו תמיד..

ואינה מתאימה לך אם את רוצה לצבור ידע רוצה לשמוע שיעורים ושיאכילו אותך בכפית לא מעוניינת בחבורה, רוצה פשוט.ללמוד בלי.אווירה חברתית

0 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהמדרשה 5
שביעות רצון מהאווירה 5

למדתי במדרשה בשנת 2016 למשך שנה אחרי השירות

לאחר השירות: לימודים אקדמיים.

פרטים כלליים

סוג התכנית: תכנית חלקית

נשארים שבתות במקום השירות. חודש

מקום המגורים: דירה

אפשר ללמוד לפסיכומטרי

מאפייני המדרשה

בכלל לא במידה מעטה במידה רבה
לימוד תורה הוא העיקר
לימוד גמרא
התנדבות
הכנה לצבא
פעילות חברתית
חוגים נוספים
משפחות מאמצות ביישוב

אווירה ומשמעת

בכלל לא במידה מעטה במידה רבה
נדרשת משמעת עצמית
חובת השתתפות בשיעורים
חובת השתתפות בפעילות התנדבותית

חוויות אישיות

חוויות מיוחדות*חגים במדרשה- הלימוד וההכנה לחג ואח"כ לחוות את החגים (חלקם) במדרשה, בבתים של תורה. היה לי מאוד משמעותי! נותן משמעות גדולה לחג, חיבור, רצון ושאיפה איך לקיים את החג בעצמי בהמשך חיי. * שבוע חזרה- באמצע השנה יוצאות כל הבנות לשבוע שנקרא שבוע חזרה, השבוע מתקיים במדרשה אחרת ובו חוזרים בחברותות על מה שלמדנו עד כה. החזרה היא לא בשביל לזכור חומר, היא מטמיעה ומעמיקה את התורה, שבוע של שמחה גדולה בתורה, שבוע מיוחד מאוד.

פעילויות נוספות בזמן הלימודיםקצת עבודות

היה טוב אם הייתי יודעת מראש על המדרשה ש...

עצות למתלבטתלבוא להרגיש..

האם מיצית את יכולותיך?תמיד אפשר יותר, יותר להתאמץ, יותר ללמוד, סיום המדרשה זה לא סיום, זה רק פתיחה לחיים..

האם הלימוד במדרשה השפיע עליך? כיצד?שנת המדרשה מאוד השפיעה על החיים שלי! קיבלתי קריאת כיוון לחיים של תורה, הרצונות והשאיפות שלי במקום אחר, גבוה יותר והרבה יותר מחובר לעולם התורה. החשיפה לעולם הזה פיתחה בי המון רצון לגדול בעולם התורה ונתנה לי כלים לעשות זאת בהמשך החיים. המפגש עם עולם התורה ועם אנשים שחיים תורה חיזק ודייק לי את הרצון להקים בית של תורה, חיזק לי את ההערכה ללומדי תורה. שנת המדרשה נתנה לי המון נחת, סבלנות ושמחה פשוטה, חיבור גדול לעצמי, קבלת החלטות והתבוננות על כל דבר בחיים מתוך חיבור לעצמי ולמה שנכון לי. לבחון כל דבר בחיים מהסתכלות פנימית ולא להעביר את החיים בצורה שטוחה ופשוטה במדרשה זכיתי להיות חלק מחבורה של תורה, זו חבורה משמעותית מאוד שהקשר איתה בחיים אח"כ מאוד משמעותי ומחבר תמיד לקודש, מזכיר את האמת..

הערות

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר