מדרשה | באר | באר, על כל רבדיה, העבירה אותי תהליך ארוך, מפרך וכל כך חשוב של התגבשות והתבגרות. היה לי מדהים.

חוות דעת על המדרשה באר

באר, על כל רבדיה, העבירה אותי תהליך ארוך, מפרך וכל כך חשוב של התגבשות והתבגרות. היה לי מדהים.

תכלת מגבעת זאב למדה בשנת 2012 והמליצה ב-13/08/2012:

תכלת חושבת שהמדרשה מתאימה לך אם את רוצה לאהוב את עולם התורה באמת, להרגיש שיש לך מקום בו ושאת מתחילה את דרכך בו. לא לפחד לפתוח ספרים, לחשוב קצת מחוץ לקופסה. אם חשוב לך לעשות בשביל אנשים אחרים ולהתחבר לאנשים שחיים במקום שבו את מבלה את השנה, ולא להיות מבודדת מהם, מסוגרת בתוך כותלי בית המדרש.

ואינה מתאימה לך אם את רוצה שנה של שקט, לנוח ולבחון את עצמך בשלווה. זה לגיטימי לגמרי אבל זה לא באר. אמנם יש רגעים של נינוחות, וגם אם זה מאוד חשוב למישהי היא יכולה לפנות לעצמה יותר זמן פנוי, אבל רוב הזמן יש מה לעשות, וחשוב לעשות אותו, גם אם זה לבשבל ארוחת ערב בדירה.

0 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהמדרשה 5
שביעות רצון מהאווירה 5

למדתי במדרשה בשנת 2012 למשך שנה לפני השירות

לאחר השירות: גיוס במסגרת אחרת. אני חלק מהגרעין באופן פורמלי, כלומר הצבא מחוייב לתת לי לצאת לשבתות מדרשה וכו', אבל הגעין בבאר הוא של חיל חינוך ואני מתגייסת למודיעין אוויר :)

פרטים כלליים

סוג התכנית: תכנית חלקית

נשארים שבתות במקום השירות. פעמיים בחודש, אחת מהן לא חובה

מקום המגורים: דירה

אי-אפשר ללמוד לפסיכומטרי

מאפייני המדרשה

בכלל לא במידה מעטה במידה רבה
לימוד תורה הוא העיקר
לימוד גמרא
התנדבות
הכנה לצבא
פעילות חברתית
חוגים נוספים
משפחות מאמצות ביישוב

אווירה ומשמעת

בכלל לא במידה מעטה במידה רבה
נדרשת משמעת עצמית
חובת השתתפות בשיעורים
חובת השתתפות בפעילות התנדבותית

חוויות אישיות

חוויות מיוחדותחודש אלול כמובן, כמו לרוב בנות המדרשות היה בשבילי אופוריה. המורים בצוות מעניינים ברמות שלא יאומנו, והרגשתי שאני גדושה וספוגה בתורה. להגיע אחרי חודש שלם של לימוד על תשובה וכפרה ליום כיפור (שהיה חוויה בפני עצמה, נשארתי בירוחם והתפללתי בישיבת ההסדר)

פעילויות נוספות בזמן הלימודים

היה טוב אם הייתי יודעת מראש על המדרשה ש...החלום והמציאות אינם תואמים תמיד. צריך לעבוד קשה כדי להגיע ללוז שבאמת מתאים לך, לשילוב נכון בשבילך בין העבודות ללימוד בבית המדרש, אבל בסופו של דבר כשזה מצליח- אין טוב וכיף מזה. צריך לדעת שצריך לקחת יוזמה בבאר. אני למשל גיליתי שאני צריכה להסב את אחת ממשבצות

עצות למתלבטתסמני לעצמך מטרות. זה נשמע נדוש, אבל בתור אחת שתקופת ההתלבטות שלה הייתה ארוכה ומלווה בדם יזע ודמעות, מצאתי שזה הדבר שהציל אותי. סמני לך שלושה דברים שחשוב לך מהותית שתצאי איתם השנה, ולפיהם סנני את המקומות שתלכי אליהם. אני הצבתי לעצמי: להיות אדם טוב יותר.

האם מיצית את יכולותיך?

האם הלימוד במדרשה השפיע עליך? כיצד?אני מרגישה מגובשת יותר בנוגע למי שאני, ובטוחה בחשיבות של היהדות בחיי. אני יודעת עכשיו שאני חלק מעולם התורה והוא מהווה חלק חשוב ממני. כשאני פותחת ספר קודש עכשיו, אני מתמלאת נחת. זה לא משהו זר, קשה ולא מובן- זה שלי, זה הבית.

הערות

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר