מכינה | מכינת לפידות | שנה משמעותית, מעצימה, מלמדת ומלאת חוויות.

חוות דעת על המכינה מכינת לפידות

שנה משמעותית, מעצימה, מלמדת ומלאת חוויות.

טל :) מ0 למדה בשנת 2015 והמליצה ב-29/12/2015:

טל :) חושבת שהמכינה מתאימה לך אם את המכינה מתאימה לך אם את רוצה ללמוד, לתרום, להכיר את החברה על כל גווניה, להכין את עצמך לשירות משמעותי ולעבור תהליך פנימי ואמיתי עם עצמך. בנוסף המכינה תתאים לך אם את רוצה להיות חלק משמעותי מקבוצה.

ואינה מתאימה לך אם את המכינה לא תתאים לך אם אין לך רצון ללמוד, להתקדם ולהתפתח. אם את מחפשת רק לימוד ללא עשיה. ואם את לא מחפשת להיות חלק מקבוצה.

8 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהמכינה 5
שביעות רצון מהאווירה 4

למדתי במכינה בשנת 2015 למשך שנה לפני השירות

לאחר השירות: גיוס במסגרת אחרת. אני כרגע לומדת במכינה וצריכה להתגייס בסוף שנה.

פרטים כלליים

סוג התכנית: תכנית חלקית

נשארים שבתות במקום השירות. כל שלושה שבועות בערך נשארים שבת.

מקום המגורים: חדר במכינה

אי-אפשר ללמוד לפסיכומטרי

מאפייני המכינה

בכלל לא במידה מעטה במידה רבה
לימוד תורה הוא העיקר
לימוד גמרא
התנדבות
הכנה לצבא
פעילות חברתית
חוגים נוספים
משפחות מאמצות ביישוב

אווירה ומשמעת

בכלל לא במידה מעטה במידה רבה
נדרשת משמעת עצמית
חובת השתתפות בשיעורים
חובת השתתפות בפעילות התנדבותית

חוויות אישיות

חוויות מיוחדותחוויתי המון חוויות מיוחדות במכינה שלא הייתי מגיעה אליהם אחרת (לימודי גמרא, התנדבות בחקלאות, מפגש עם אנשים שונים בסדרות וחברויות שנוצרו עם הבנות במהלך השנה).

פעילויות נוספות בזמן הלימודיםהשנה כולה מוקדשת למכינה, ללימוד ולעשייה. אין זמן במהלך השנה לעיסוקים נוספים (לימודים אחרים, פסיכומטרי, עבודה וכו').

היה טוב אם הייתי יודעת מראש על המכינה ש...יש לבנות המון אחריות על הכתפיים. אנחנו אחראיות על מגוון תחומים במכינה (מארוחות ועד טיולים וסדרות). לפעמים הדבר עלול לפגוע בלימודים, צריך לדעת את זה מראש ולקחת את זה בחשבון, וגם לדעת שאם מתארגנים כמו שצריך אפשר ליהנות מכל העולמות, לצמצם את הפגיעה בלימודים וללמוד מהי אחריות.

עצות למתלבטתתחשבי עם עצמך איך את רוצה להיראות בסוף השנה ואיך את רוצה לעבור את השירות שלך. תבחרי מקום שיעשה לך טוב בכל הבחינות. מה מתאים לך כרגע בחיים ובמה את רוצה יותר להתמקד (לימוד/עשייה/גם וגם, וכו'). אל תסחפי אחרי הזרם, קחי הפסקה, תחשבי ולכי אחרי מה שמתאים לך אישית.

האם מיצית את יכולותיך?אני מרגישה שמציתי את יכולותיי השנה, אך הדבר מאוד אינדיבידואלי. איך שהבת מתייחסת לשנה, כך השנה שלה תראה. אם היא תיקח אחריות היא תמצא את יכולותיה, ואם לא היא תפספס, וחבל...

האם הלימוד במכינה השפיע עליך? כיצד?כן, גם בטווח הרחוק וגם בקרוב. בטווח הקרוב המכינה מכוונת לתפקידים משמעותיים בצבא לכל בת באופן אישי בהתאם לאופי שלה. בטווח הרחוק, אני מאמינה שזה ישפיע, עוד לא הגענו לשם ;)

הערות

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר