שירות לאומי | גן אדי שור ירושלים | שירות מאתגר ומספק!

חוות דעת על שירות לאומי-אזרחי בגן אדי שור ירושלים

שירות מאתגר ומספק!

5 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהתפקיד 5
מתאים לבת דתית 5

מאפייני התפקיד

תיאור קצר של התפקיד עזרה לילד עם הצרכים המיוחדים בכל תחום שהוא; עבודה פרטנית, עבודה קבוצתית, האכלה, עזרה בשירותים (כולל החלפות:]), וגם כמובן לשחק איתם ולצחוק איתם... בת השירות היא סייעת לגננת, של הכיתה, עושה את מה שמבקשים בהתחלה ולאחר מכן כבר יודעת בעצמה מה צריך לעשות... (תהליך טבעי)

תיאור שגרת היומיום בבוקר מגיעים לגן, ואז יש חלוקה לא קבועה בתפקידים בינך לבין הבת שירות השניה, הגננת והסייעות: מסדרים את הכיתה, מחכים לילדים שמגיעים, עובדים איתם עבודה פרטנית (בעיקר מוטוריקה עדינה ליד שולחן), לאחר כחצי שעה שכל הילדים כבר הגיעו לגן, מתרכזים בשטיח ומפעילים את הילדים בתנועות ושירים. בארוחת בוקר צריך גם לעזור לילדים מסויימים לאכול וגם לסדר את האוכל וכו' לאחר ארוחת הבוקר, כמעט כולם צריכים עזרה בשירותים.לאחר מכן פעילות קבוצתית-ריכוז או קבוצות תנועה, מוזיקה, ריפוי בעיסוק.ולסיום עבודה בצהרון.

מאפיינים מיוחדים לתפקיד חינוך מיוחד

באיזו מידה קיים בתפקיד מאמץ פיזי: 0 [1 קל מאוד, 5 קשה מאוד]

השירות בעיקר בסביבת 0

התקיימו אורייתות או שיעורים אך לא השתתפתי

אי-אפשר ללמוד לקראת המבחן הפסיכומטרי.

לא נשארים שבתות במקום השירות. לא

שעות העבודה מ-אנא בחרי עד-אנא בחרי 40 ש"ש

חוויות אישיות

תקופת ההכשרה לתפקיד

חוויה חיובית או מאתגרת חוויה מאתגרת: בעיקרון כל השירות שלי הוא מאוד מאתגר, אבל אוכל לציין שישנה ילדה אחת שמאוד קשה לגרום לה לציית להוראות (לקום, לשבת, ללכת לשירותים וכו'..) בעיקרון היא פועלת כשהיא מבינה שיש משהו שהיא רוצה (לדוג'- היא תלך להתיישב ליד השולחן כשהיא מבינה שזה הזמן שאוכלים וכשהיא רעבה. ולפעמים גם אם זה מה שהיא מרגישה וחושבת- התסמונת שלה מונעת ממנה לעשות את זה בכל זאת- וכאן הצוות נכנס לתמונה.) אנחנו מנסים ללמד אותה לקבל מרות- לציית גם אם היא לא רוצה ובו בזמן לעזור לה להבין שכדאי לה- כדי שתעשה מרצונה. חוייה חיובית: כשאני רואה שאותה ילדה מתחילה לציית להוראות שבעבר אינה היתה עושה זאת. ממש התקדמות גדולה!

היה טוב אם הייתי יודע/ת מראש על מקום השירות ש...כל מה שידעתי סיפק אותי, וכל מה שלא ידעתי לא היה קריטי בשביל להחליט אם לסגור שם...

איך מגיעים לתפקיד?

פעילויות נוספות בזמן השירותשילבתי במשך השנה מדרשת שילוב "בת-ציון" פעמיים בשבוע למשך כ-4.5 שעות בכל פעם. אני כ"כ שמחה שעשיתי זאת משום שעכשיו, במבט לאחור, אני רואה את ההשפעה האדירה לטובה שהיתה למדרשה עלי.:) (לכן היה לי פטור מהשתתפות באורייתות השבועיות)

טיפ לדרך...אני אישית לא חלמתי שאשרת בחינוך מיוחד. אז אל תחשבי שרק אם מאז שאת בת 9 את יודעת שזה מה שאת רוצה לעשות.... לא! אפשר לשרת בכל תחום שאולי יתאים לך! כולם אומרים בזמן שלפני שסוגרים "דמייני את עצמך באה לכאן כל יום... במשך שנה!" אני עשיתי את זה - אבל זה לא מה שהביא אותי לכאן.

הערותבהצלחה לכולן, באמת. בעזרת ה' תמצאנה את המקום שאתן צריכות להיות בו. ותזכרו- ה' מנווט אתכן למקום הנכון לא משנה איפה זה. הקב"ה בירך אותי כשנתן לי את האפשרות לתרום לילדים. בכלל, גיליתי השנה שקיימות בי היכולות הללו לתרומה! אז כן, אני תרמתי ממני אבל בטוח לא מיציתי את כל היכולות שלי... בשביל זה אצטרך להישאר עוד שנה אם לא יותר...

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר