שירות לאומי | מרכז זהות יהודית גולן | שנתיים מלאות בעשייה משמעותית, בחיבור לאנשים נפלאים מציבור שונה, בסביבה מפרגנת ועוטפת.

חוות דעת על שירות לאומי-אזרחי במרכז זהות יהודית גולן

שנתיים מלאות בעשייה משמעותית, בחיבור לאנשים נפלאים מציבור שונה, בסביבה מפרגנת ועוטפת.

1 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהתפקיד 5
מתאים לבת דתית 5

מאפייני התפקיד

תיאור קצר של התפקיד הדרכת זהות יהודית בבי"ס ממלכתי בדרום הגולן - פעילויות סביב מעגל השנה, פרשות השבוע ועוד. העברה של פעילויות בקהילה לקראת חגים ולחיבור בין מגזרים. בנוסף, תקן צהריים במועדונית רווחה פעמיים בשבוע.

תיאור שגרת היומיום ארבעה ימים בשבוע מעבירה שיעורי זהות יהודית חווייתיים לכיתות א'-ח' בבי"ס ממלכתי בדרום הגולן (יש גם בצפון הגולן ובקצרין, כל בת נמצאת בבי"ס קבוע), שיעור בשבוע לכיתה, כחלק מהמערכת. יש יום של הכנת השיעורים עם מנחה והבנות האחרות, ופרוייקטים בקצרין לקראת חגים ולחיבור בין מגזרים. תקני צהריים מגוונים - קומונה בעוז, מועדוניות רווחה, פרוייקטים בסניפים ועוד. אני הייתי במועדונית רווחה פעמיים בשבוע - כמו אחות גדולה של ילדים ממשפחות מורכבות - משחקים יחד, מכינים שיעורי בית, מעבירים לילדים פעילויות של זהות.

מאפיינים מיוחדים לתפקיד הדרכה, הפצת יהדות, עבודה עם ציבור חילוני

באיזו מידה קיים בתפקיד מאמץ פיזי: 2 [1 קל מאוד, 5 קשה מאוד]

השירות בעיקר בסביבת ילדים

התקיימו אורייתות או שיעורים באופן קבוע

אפשר ללמוד לקראת המבחן הפסיכומטרי.

נשארים שבתות במקום השירות. כמה שרוצים

שעות העבודה מ-08:00 עד-15:00 בנוסף, נפגשות ערב בשבוע ללימוד והכנה של פרוייקטים, ויש יום בשבוע של הכנה שבו עובדים מ8:30 עד הערב.

חוויות אישיות

תקופת ההכשרה לתפקידיש ליווי עוטף של המנחה, בהכנת השיעורים ובכלל בשירות, סמינריון וימי עיון של "זהות" במהלך השנה.

חוויה חיובית או מאתגרתאנחנו זוכות לחבר לזהות היהודית, לגרום לילדים לאהוב ולכבד את היהדות, להכיר אותה. הילדים מאוד אוהבים את השיעורים שלנו, מחכים להם בכיליון עיניים.

היה טוב אם הייתי יודע/ת מראש על מקום השירות ש...

איך מגיעים לתפקיד?מיונים של זהות יהודית או יצירת קשר עם מוריה - המנחה שלנו :) 0584331371 https://zehutgolan.wixsite.com/golan https://www.facebook.com/zehutgolancenter/

פעילויות נוספות בזמן השירות

טיפ לדרך...

הערות

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר