שירות לאומי | מרכז דרור מצפה רמון | מדהים! תרומה לקהילת מצפה רמון ולימוד לחיים עבורי

חוות דעת על שירות לאומי-אזרחי במרכז דרור מצפה רמון

מדהים! תרומה לקהילת מצפה רמון ולימוד לחיים עבורי

0 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהתפקיד 5
מתאים לבת דתית 5

מאפייני התפקיד

תיאור קצר של התפקיד העברת שיעורים ופעילויות לילדי מצפה רמון בבקרים, ובצהרים- ערב פעילויות של הגרעין לפי מה שבת השירות בוחרת

תיאור שגרת היומיום אז בגדול התפקיד הזה מאוד גמיש לרצון של הבנות שירות וזה ממש כיף:) אנחנו החלטנו על ימים בהם מכינים מערכים (שיעורים) בבוקר, וימים שבהם מלמדים אותם בבתי ספר ובגנים. בצהרים הלכנו למועדוניות רווחה וגם שם העברנו פעילויות המתאימות להם. אחה"צ יש כל מיני תקנים של הגרעין שכל בת בוחרת לפי מה שמתאים לה. יש רכזת שירות מהממת! והיא ממש קשובה לצרכים של הבנות ובונה להן לו"ז שיתאים לכל אחת.

מאפיינים מיוחדים לתפקיד הפצת יהדות

באיזו מידה קיים בתפקיד מאמץ פיזי: 3 [1 קל מאוד, 5 קשה מאוד]

השירות בעיקר בסביבת ילדים

התקיימו אורייתות או שיעורים באופן קבוע

אי-אפשר ללמוד לקראת המבחן הפסיכומטרי.

נשארים שבתות במקום השירות. פעם בשבועיים. שבת כן שבת לא. וזה ממש כיף ומגבש!!

שעות העבודה מ-08:30 עד-22:30 בגדול זה ממש משתנה. התקן בוקר נגמר הכי מאוחר ב2 וחצי בערך. אבל אז חוזרים למרכז להכין פעילויות ואז הולכים לתקן צהרים ואח"כ או שיש אורייתא או ישיבת גרעין או שיושבים להכין שיעורים

חוויות אישיות

תקופת ההכשרה לתפקידיש מלא ימי עיון ממש שווים בזהות (הם משקיעים ממש!!) ואם את הולכת ללמוד אח"כ במכללת אורות זה נחשב לך כנקודות זכות (ממש שווה!) וחוץ מזה שזהות בכללי נחשב כנסיון של שנה בחינוך. אנחנו פיספסנו כמה ימי עיון בגלל שהקורונה הגיעה באמצע;)

חוויה חיובית או מאתגרתזה כל פעם מדהים מחדש לראות את הרצון של הילדים (ושל המורים שלהם) ללמוד. זאת אחראיות מטורפת לדעת שהם מכירים את היהדות בעיקר ממך, וזה גרם לי לחדד לעצמי דברים וללמוד. לומדים המון! על עצמך, על יהדות, על החברה הישראלית, על הקשר עם הקב"ה וזה כל כך מדהים:)

היה טוב אם הייתי יודע/ת מראש על מקום השירות ש...שהוא מאוד אינטנסיבי;) וכן חשוב לי להגיד שבתי הספר במצפה הם מאוד דינאמיים. אז יכול להיות שהם יבטלו פתאום שיעור או יבקשו שיעור מעכשיו לעכשיו. זה מעצבן. אבל כשמבינים את השליחות ואת העובדה שהם מכירים את היהדות בעיקר ממך (גם כי זה מקום מאוד מרוחק) אז זה ממש ממריץ

איך מגיעים לתפקיד?זהות יהודית- פונים לאגודה של זהות יהודית. אפשר לחפש באינטנרט גרעין מצפה רמון- דרך שרה הרכזת או אולי גם דרך בת עמי. בגדול כשמדברים עם שרה היא יכולה לכוון אותך לתקן שיכול הכי להתאים לך במצפה והיא אלופה בזה!

פעילויות נוספות בזמן השירות

טיפ לדרך...

הערותאני יודעת שהרבה בנות נרתעות ממצפה בגלל המרחק והשבתות (שנשארים שבת כן שבת לא) ואני יכולה להגיד לכן בכנות שבהתחלה זה טיפה קשה. אבל אח"כ, כשמתרגלים למקום ומכירים את האנשים אי אפשר לעזוב!! דווקא בגלל שרחוקים מהבית הקהילה היא מאוד משפחתית וחמה! (גם הם רחוקים מההורים שלהם;) ) וממש כיף להיות חלק ממנה:) כל שבת משפחות מזמינות בכיף ויש גם משפחות מאמצות שממש מרגישים בהם בבית. הרכזת והמשפחה שלה מלווים כל הזמן את הבנות שירות ונותנים מענה להכל בקיצור ממליצה בחום!! ומוזמנות ליצור קשר בכיף;)

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר