שירות לאומי | והדרת פתח תקוה | "והדרת" זה שירות סופר-חשוב! תקן בו את נותנת את כל הלב והנשמה שלך לסבתות :)

חוות דעת על שירות לאומי-אזרחי בוהדרת פתח תקוה

"והדרת" זה שירות סופר-חשוב! תקן בו את נותנת את כל הלב והנשמה שלך לסבתות :)

0 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהתפקיד 5
מתאים לבת דתית 5

מאפייני התפקיד

תיאור קצר של התפקיד ביקורי בית אצל קשישות בודדות (גם סבתות אמיתיות וגם סבתות עריריות) + להיות חלק מהצוות במרכז יום לקשישים, יש מרכזי יום לגמלאים וגם מרכזי יום לקשישים עם דמנציה. יש אפשרות לשלב "והדרת" עם מדרשה או גרעין. ב"והדרת" פ"ת דרך עמינדב יש אפשרות לשלב עם גרעין אמנות. ממליצה בחום. "והדרת" יש כמעט בכל הארץ, ולכל מקום ייחוד משלו. וסבתות מעדות שונות :)

תיאור שגרת היומיום בתחילת השנה יש כמה ימי הכשרה והכנה ואז חודשיים של השמות עם הרכזת. יש לי 8 קשישות שאותן אני מבקרת, כל אחת קבוע פעם בשבוע. מה עושות – אופות, עושות קניות, מטיילות ביחד. יש לי אחת שקבוע אנחנו משחקות דומינו ורואות קרין גורן והמטבח של ג'קי... יש לי אחת שאנחנו אוכלות צהריים יחד. יש לי 3 ימים בשבוע שאני הולכת למרכז יום לקשישות עם עוד 2 בנות שירות. מה עושה – מכינה פעילויות, סתם מדברת אתן, עוזרת בשיעורי מלאכה, מארגנת כסאות, מכינה תה למי שצריכה... ויש מפגש קבוצה עם כל הבנות בתקן כל שבוע, זה ממש כיף ומשחרר.

מאפיינים מיוחדים לתפקיד עבודה עם קשישים

באיזו מידה קיים בתפקיד מאמץ פיזי: 3 [1 קל מאוד, 5 קשה מאוד]

השירות בעיקר בסביבת נשים

לא התקיימו אורייתות או שיעורים

אי-אפשר ללמוד לקראת המבחן הפסיכומטרי.

לא נשארים שבתות במקום השירות.

חוויות אישיות

תקופת ההכשרה לתפקידחוץ מימי סיירות, בסביבות יולי-אוגוסט יש יום חפיפה לבנות "והדרת". זה יום בו נפגשות כל בנות תקן "והדרת" של אותו האזור עם הרכזת וגם לכל בת משתבצת בת שירות נוכחית של אותה השנה, מבקרת איתה קשישה או שתיים שלה ומכירה לה אותן. ועם הסבתות האלה את מתחילה את השנה עד שהמערכת שלך מתמלאת.

חוויה חיובית או מאתגרתכל יום והחוויה המאתגרת או החיובית שלו. בכל מצב זוכים ללמוד המון על אנשים ועל החיים בכלל ועל כל ההיסטוריה של העם שלנו. זוכים להיות במחיצת דור שקם מתוך ארצות ערב ואשכנז ועלה ובנה את הארץ! חוויות חיוביות... יש קשישות שמאמצות אותך כנכדה שלהן לכל דבר וכל כך כיף לבוא אליהן... יש כאלה שאפשר לבלות אתן שעות... הכרת הטוב מצד הקשישות אלינו היא משהו שאני אקח אתי לכל החיים. עוד חוויה חיובית היא כל שיתוף הפעולה עם החברות שלי בתקן, במועדונים ובמרכזי היום. הרגשה שאני תורמת וחיונית לצוות. חוויה מאתגרת... אחת מהקשישות שלי עצובה לעיתים קרובות מכל הבעיות שהגיל המבוגר מזמן לה. התפקיד שלי הוא פשוט לשבת ולהקשיב לה, כי הרי אין לי יכולת לנחם אותה על כל מה שאיבדה, וגם אני לא יכולה למחוק לה את הרגשות השליליים... לא תמיד הכל ורוד ויש גם ביקורי בית שאת לא מבינה למה את שם ומה את עושה שם ורק לקראת סוף השנה את מתחילה להבין. נ.ב. חוויה מאתגרת ספציפית היא הקורונה שדי תוקעת את השירות שלנו נכון לכתיבת שורות אלו.

היה טוב אם הייתי יודע/ת מראש על מקום השירות ש...שלוקח חודשיים לפחות עד שהמערכת מתמלאת... בהתחלה הייתי דיי מתוסכלת. לא הסבירו לי את זה מספיק לפני שהתחלתי בתקן. צריך הרבה סבלנות ולזכור שאת עושה הרבה טוב ויוצרת הרבה חיוכים על הפנים של האנשים שאת עובדת איתם.

איך מגיעים לתפקיד?דרך רכזות השירות הלאומי והסיירות - נרשמים לסיירות והולכים לראיון קבלה המתבצע על ידי רכזת עמותת השירות הלאומי ורכזת התקן.

פעילויות נוספות בזמן השירותנשמתי... סתם, לא היה לי כל כך זמן. בנסיעות מביקור בית ממקום למקום יש זמן לחשוב ולהתאפס על עצמי. שירות מאד מאד אינטנסיבי.

טיפ לדרך...תן חיוך - הכל לטובה :)

הערות

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר