שירות לאומי | ממ"ד סיני אשקלון | מעניין,מספק וחוויתי

חוות דעת על שירות לאומי-אזרחי בממ"ד סיני אשקלון

מעניין,מספק וחוויתי

0 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהתפקיד 4
מתאים לבת דתית 5

מאפייני התפקיד

תיאור קצר של התפקיד את נמצאת שם בשביל הילדים- מבחינה לימודית, חברתית ורגשית. עובדת בצמוד עם הסגנית מנהל, רכזת חברתית, עוזרת מבחינה טכנית לארגן את הטקסים והפעילויות השונות בבית הספר. עוזרת לילדים מבחינה לימודית בצורה אישית.

תיאור שגרת היומיום יש לך מערכת שעות שבועית, שבכל שעה ביום יש לך כיתה\מספר ילדים שאיתם את נמצאת. אם את עם כיתה שלמה, את יושבת איתם בשיעור והמורה מצמידה אותך לתלמיד שיותר צריך לעזור במטלות במהלך השיעור, או שצריך להוציא אותו לפרטני ולשבת איתו בצורה אישית. לפעמים המורה שולחת אותך עם מספר ילדים שצריכים עזרה חברתית ואז את משחקת איתם, מציירת, מעודדת ובעיקר מקשיבה ותומכת:) במהלך השנה יש פעילויות וטקסים (טקסי יום זיכרון, חודש אדר ופורים, טקס קבלת סידור לכיתה א', מסיבת סוף שנה ועוד..) שבהם בת השירות לוקחת חלק:)

מאפיינים מיוחדים לתפקיד קליטת עלייה

באיזו מידה קיים בתפקיד מאמץ פיזי: 4 [1 קל מאוד, 5 קשה מאוד]

השירות בעיקר בסביבת ילדים

אורייתות או שיעורים התקיימו מידי פעם

אפשר ללמוד לקראת המבחן הפסיכומטרי.

לא נשארים שבתות במקום השירות.

שעות העבודה מ-08:00 עד-16:00 לפעמים נשארים טיפה יותר, תלוי אם יש פעילות חברתית. צוות מצויין, תומך מפרגן ברמוות!! ילדים מתוקים וחמודים שרק מחכים לך שתתני להם חיבוק ושתהיי איתם. בערב:)

חוויות אישיות

תקופת ההכשרה לתפקידחשוב לדעת שאת נחשבת כמו איש צוות, את בעצם כמו סוג של מורה אבל גם של חברה של הילדים. צריך לזרום אבל גם לדעת לשים גבולות:)

חוויה חיובית או מאתגרתכל מפגש עם הילדים הוא חיובי ולעיתים מאוד מאתגר, אבל בגדול ילדים מתוקים מתוקים מתוקים שרק מחכים לך, ויחבקו אותך במסדרון בחיוך ענקי.

היה טוב אם הייתי יודע/ת מראש על מקום השירות ש...אצטרך לדעת ללמד ילדים חומר לימודי( לרוב המורות מסבירות לך את החומר אם את לא יודעת, אבל כן חשוב לבוא גם עם רצון ואהבה ללמד וללמוד,בעיקר חומר של יסודי.)

איך מגיעים לתפקיד?פונים לרכזת, (אני הייתי דרך עמינדב, נראלי שעכשיו זה דרך בת עמי, יש צורך לבדוק עם הרכזות) באים לסיירת וסוגרים:)

פעילויות נוספות בזמן השירותאנחנו עשינו פרוייקט בת מצווה לבנות כיתות ו', היה ממש משמעותי ויפה:) עשינו סדנת אפייה לילדים מצטיינים, בערך פעם בשבועיים היה ממש כיף:)

טיפ לדרך...לבוא עם הרבה סבלנות וענווה,רצון ללמוד ולקבל מהצוות החינוכי ולתת מעצמך בלי פשרות. לבוא כל הזמן בשמחה ובחיוך ולהתייחס לכל ילד כאילו הוא הכי חשוב כרגע. וגם לא לשכוח לשים לב גם לעצמך ולגבולות היכולת שלך.

הערות שנה שנתנה לי המון:)

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר