שירות לאומי | פנימיית בני ארזים | מרגש, מדהים, חוויה נדירה של פעם בחיים

חוות דעת על שירות לאומי-אזרחי בפנימיית בני ארזים

מרגש, מדהים, חוויה נדירה של פעם בחיים

1 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהתפקיד 5
מתאים לחילוני/ת 5

מאפייני התפקיד

תיאור קצר של התפקיד לדאוג ללוות את הילדים לאורך כל שעות הפעילות היומיומית החל שהם חוזרים מביהס. הרבה עבודה גם "מאחורי הקלעים"

תיאור שגרת היומיום פעם בשבוע השכמות, מעירים את הילדים כדי שיהיה להם פרצוף ידידותי על הבוקר.. כל יום בשעות הצהריים יש פעילות אחרת. בריכה, אימוני כושר, רובוטיקה. לכל ילד יש תוכנית מותאמת משלו על דברים שצריך לעבוד איתם ולתת להם דגש. בין אם זה לצחצח שיניים, לקפל בגדים ובין אם זה ללמד אותם איך מגיבים על דברים, ללמד אותם כישורי חיים. לבת שירות יש גם עבודה מאחורי הקלעים. חידוש מרשמים לתרופות וקנייה שלהם, קביעת תורים רפואיים במידת הצורך, ליווי של הילדים לבדיקות פשוטות( רופא שיניים,בדיקות דם וכו' )זה כמובן על קצה המזלג.

מאפיינים מיוחדים לתפקיד חינוך בלתי-פורמאלי, חינוך מיוחד, עבודה עם נוער בסיכון

באיזו מידה קיים בתפקיד מאמץ פיזי: 5 [1 קל מאוד, 5 קשה מאוד]

השירות בעיקר בסביבת נשים וגברים

לא התקיימו אורייתות או שיעורים

אי-אפשר ללמוד לקראת המבחן הפסיכומטרי.

לא נשארים שבתות במקום השירות.

שעות העבודה מ-14:00 עד-22:00 השעות הן גמישות מאוד, אך רוב הפעילות של הבנות שירות מתרכזת בשעות הצהריים החל מהשעה שהילדים חוזרים מביהס (15:45) עד לשעות שהם עולים לישון

חוויות אישיות

תקופת ההכשרה לתפקידלא הייתה לנו תקופת הכשרה לתפקיד אך המקום הוא מקום עם צוות טיפולי נרחב מאוד ככה שתמיד יש עם מי לדבר. יש שיחות שבועיות עם העובדת הסוציאלית שמלווה את הבנות שירות . זהו מקום בו ניתן לפרוק הכל, לדבר , לשתף, להעיר הערות ולקבל הארות. תמיד תמיד תמיד יש עם מי לעבוד. הבת שירות עובדת בצמוד לרכז של יחידה והקשר בין הבת שירות לרכז הוא חשוב ביותר לעבודה עם הילדים . צריך להבין שהילדים האלה נזרקו מכל מסגרת אפשרית וחלקם עברו אשפוזים פסיכיאטריים. הם איבדו אמון בבני אדם והתפקיד שלנו, של הצוות הוא להראות להם שאנחנו לא מוותרים עליהם בשום מחיר שהוא. העבודה דורשת רוך והבנה אך מצד שני דורשת עמידה ביכולת להציב גבולות ברורים וקשוחים כשצריך.

חוויה חיובית או מאתגרת

היה טוב אם הייתי יודע/ת מראש על מקום השירות ש...

איך מגיעים לתפקיד?מחפשים באתר של בת עמי פנימיית בני ארזים

פעילויות נוספות בזמן השירותבני ארזים הוא מקום שפועל 24/7 , מקום אינטנסיבי ודינמי מאוד. כמעט אין זמן לדברים אחרים...

טיפ לדרך...

הערות

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר