שירות לאומי | גרעין הר חומה | עבודה על הילוך חמישי בכביש המהיר ביותר שיש! עבודה משמעותית, כיפית, מאתגרת, מספקת וממלאת עם נוער!

חוות דעת על שירות לאומי-אזרחי בגרעין הר חומה

עבודה על הילוך חמישי בכביש המהיר ביותר שיש! עבודה משמעותית, כיפית, מאתגרת, מספקת וממלאת עם נוער!

0 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהתפקיד 5
מתאים לבת דתית 5

מאפייני התפקיד

תיאור קצר של התפקיד הייתי תקן גרעין בגרעין הר חומה. רכזת נוער של צוות עשייה כפיר בנות הנדירות! רכזת נוער של שכבת ז'-ח', ורכזת נוער של עוד חבר'ה בגילאים יותר גדולים. הרמתי פרוייקטים והייתי בקשר עם הרווחה בשכונה. התפקיד הכלללי הוא להיות אחות גדולה של הנוער. עבודה בעיקר עם נערות. משמעותי מאוד. להיות משענת רגשית נפשית שלהן, להיות האוזן הקשבת, האחות שאוהבת ומותר לה גם לדאוג. את הדמות שהרבה פעמים יפנו אליה עם סיפורים שלא יספרו בבית \ בבית ספר\ לחברות. יש לך הרבה אחריות על הכתפיים, אחריות על נפשות של נערות ונערים.

תיאור שגרת היומיום ניהלתי לעצמי את הזמן. כל יום והמשימות שלו. כל יום והפגישות שלו. היו פגישות עם מנהל מחלקת הנוער, פגישות עם הרכז תרבות במתנס. הייתי עושה גם עבודה משרדית של הגרעין - הזמנת פעילויות, פרסום ויח"צ של הגרעין, תפעול עמוד פייסבוק ועוד ועוד. יום אחד בשבוע הייתי בבית ספר יסודי. ערב אחד בשבוע ערב גרעין (ישיבת גרעין), ערב אחד ערב מדרשה, בשאר הערבים עם הנוער (צוות כפיר ערב אחד, ז'-ח' ערב אחר) וביקורים בסניפים של השכונה. שבת נשארים פעם בחודש.

מאפיינים מיוחדים לתפקיד הדרכה, חינוך בלתי-פורמאלי, חינוך מיוחד, עבודה עם נוער בסיכון

באיזו מידה קיים בתפקיד מאמץ פיזי: 3 [1 קל מאוד, 5 קשה מאוד]

השירות בעיקר בסביבת ילדים

התקיימו אורייתות או שיעורים באופן קבוע

אי-אפשר ללמוד לקראת המבחן הפסיכומטרי.

נשארים שבתות במקום השירות. פעם בחודש

שעות העבודה מ-09:30 עד-21:30 שעות העבודה דינמיות ותלויות בכל יום ובמשימותיו. יכולים להיות ימים ארוכים יותר או פחות. יש יום אחד חופשי

חוויות אישיות

תקופת ההכשרה לתפקידפעם בחודש יש פגישה של כל מערך הנוער של השכונה - כל הצוותים שעובדים עם הנוער בשכונה. כל פעם מקבלים הכשרה מקצועית בנושא מעניין ומרענן אחר. יש ליווי אישי של מנהל מחלקת הנוער - אישיות מדהימה, שפותחת מרחבים חדשים למחשבה למידה ועשייה. הוא מאוד מעריך את בנות השירות ומשקיע בהתאם. ככל שתרצי ללמוד ולהתפתח יותר - זה יקרה!

חוויה חיובית או מאתגרתהיו הרבה חוויות מאתגרות ומלא חוויות חיוביות. סה"כ הגרעין חדש, שנת תש"פ היא השנה השלישית שלו. ובכל זאת הוא עשה קפיצה מאוד גדולה בזכות השקעה של הרבה אנשים. לפעמים היו נקודות שבר כשכבר אין כוח. בשנה הראשונה שלי שילבתי גם תקן בוקר בעמותת שקל. בשנה השניה שלי הייתי רכזת נוער בלבד. חוויה מאתגרת הייתה לי בהרבה שיחות אישיות עם נערות שסיפר סיפורים לא פשוטים. זה להכיל ולדעת לכוון.(יש ליווי צמוד) חוויה חיובית זה הפנינג חסד מטורף שהרמנו בשכונה עם הנוער.

היה טוב אם הייתי יודע/ת מראש על מקום השירות ש...

איך מגיעים לתפקיד?דרך האגודה להתנדבות. תעקבו בפייסבוק של הגרעין אחרי תאריכים של סיירות.

פעילויות נוספות בזמן השירותהייתי טוטאלית בשירות. לא עבדתי ולא למדתי.

טיפ לדרך...בואו לתת את כל הלב והנשמה בלי חשבונות.

הערותהר חומה זה מקום מדהים!!! מגיעים מתאהבים, קשה להיפרד!

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר