שירות לאומי | פרקליטות המדינה המחלקה הפלילית | מוצלח, כיפי, מקדם.

חוות דעת על שירות לאומי-אזרחי בפרקליטות המדינה המחלקה הפלילית

מוצלח, כיפי, מקדם.

1 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהתפקיד 5
מתאים לבת דתית 5

מאפייני התפקיד

תיאור קצר של התפקיד כותבת בקשות להארכת מעצר לבית המשפט העליון. הבקשה הינה מסמך משפטי מעניין, העוסק בדרך כלל בתיקים של אלימות חמורה, אונס, ורצח. התפקיד הינו חצי מזכירותי חצי משפטי.

תיאור שגרת היומיום באים בבוקר, פותחים תיקים שהגיעו מפרקליטויות המחוז השונות, ומגישים חלק מהבקשות לבית המשפט. אחר כך יושבים על תיק שהוקצה לי מטעם הממונה, עוברים על כתבי אישום, פרוטוקולים ותסקירים, מסכמים ומנסחים בקשה שאורכה בין 2 ל8 עמודים. זה לוקח כמה שעות, ולפעמים יותר מיום אחד. לפעמים לא כל המסמכים נמצאים, וצריך להתקשר לפרקליטות המחוז, לבתי המשפט ולשירות בתי הסוהר כדי לקבל אותם. בצהריים מקבלים החלטות מבית המשפט ומדווחים עליהם לפרקליטים המטפלים ולפרקליטים במחוז. צריך לנהל מעקב אחרי תיקים שנמצאים תחת אחריותי.

מאפיינים מיוחדים לתפקיד

באיזו מידה קיים בתפקיד מאמץ פיזי: 2 [1 קל מאוד, 5 קשה מאוד]

השירות בעיקר בסביבת נשים וגברים

אורייתות או שיעורים התקיימו מידי פעם

אפשר ללמוד לקראת המבחן הפסיכומטרי.

לא נשארים שבתות במקום השירות.

שעות העבודה מ-08:00 עד-16:00 שעות טיפה גמישות.. אשפר להגיע ב10 ולצאת ב18 מידי פעם

חוויות אישיות

תקופת ההכשרה לתפקידיש קורס מאוד מושקע בערך חודשיים אחרי הכניסה לתפקיד, שכולל מלא הרצאות וסדנאות. מועיל ומקדם, אבל לא די בזה. עם הכניסה לתפקיד קיבלתי ספרי לימוד של סטודנטים למשפטים וסיכומים שלהם שרלוונטיים לתחום בו אני עוסקת, התבקשתי לקרוא אותם (מעניין ממש) וכן לקרוא תיקים ופסקי דין מהמחלקה, ובקשות לדוגמא, לפני שאוכל להתחיל בעבודה עצמה.

חוויה חיובית או מאתגרתבמהלך השירות הייתה תקופה שישב איתי מתמחה בחדר, שהיה צריך להגיש חוות דעת על האם להעמיד קטין לדין או לא. הוא חשב שלא, ולי היה מאוד חשוב שכן, ושכנעתי אותו ואכן הוא כתב את מה שאמרתי, והעביר את ההמלצה שלי (כמובן מנוסחת על ידיו, זה בכל זאת העבודה שלו) הלאה. הרגשתי שעשיתי שינוי משמעותי ושאולי גרמתי לנפגעת העבירה בסיפור להרגיש שמה שהיא עברה אכן לא היה בסדר.

היה טוב אם הייתי יודע/ת מראש על מקום השירות ש...שצריך לבקש עבודה, וצריך להגיד כשיש יותר מידי עבודה. אחרת לא ידעו אם לתת לך עוד או להוריד ממך עומס.

איך מגיעים לתפקיד?נכנסים לקבוצה של "צריכות שירות" כותבים שאת מחפשת תקן באיזור ירושלים, ותוך יום כבר יגיבו לך שמחפשים בנות לתקני משרד המשפטים :)

פעילויות נוספות בזמן השירותכן, פיתוח קול :)

טיפ לדרך...אם את יושבת במשרד ואין לך עבודה- אל תתביישי. לכי ותבקשי. יש המון עבודה ותמיד ישמחו שתקחי על עצמך משהו. ואם עדיין לא נתנו לך- זה כי הפרקליטים גם מוצפים בעבודה. מרגע שיתחילו לתת לך העבודה תמשיך לזרום אלייך ותהיי מאוד נחוצה.

הערותאם את רוצה לשמוע עוד על הישרות- תבקשי את המספר שלי ממשרד המשפטים, פרקליטות המדינה המחלקה הפלילית. אשמח לדבר, להסביר, להמליץ ולייעץ

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר