שירות לאומי | משרד המשפטים ירושלים | חוויה מבגרת, מאתגרת, ייחודית המעניקה ניסיון לחיים

חוות דעת על שירות לאומי-אזרחי במשרד המשפטים ירושלים

חוויה מבגרת, מאתגרת, ייחודית המעניקה ניסיון לחיים

0 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהתפקיד 5
מתאים לבת דתית 5

מאפייני התפקיד

תיאור קצר של התפקיד שירתתי בתור בת שירות פרליגל- סייעת משפטית. תפקיד מגוון ובו משימה משתנה מיום ליום. התפקיד כולל אירגון ישיבות וסיכום ישיבות, סיכום והשוואת פסקי דין, כתיבת טיוטה כתב תביעה. התפקיד דורש סדר ארגון ומשמעת. תפקיד הדורש ידע כללי ורצון ללמוד דברים חדשים.

תיאור שגרת היומיום כפי שתיארתי הפעילות היומיומית אינה קבועה ומשתנה בעת הצורך. יש ימים שלמים של ישיבות וסיכום ישיבות, יש ימים של ארגון מבצעי אכיפה משולבת שזה דגל היחידה (אם תצטייני בתפקידך תוכלי גם להשתתף במבצע). ולעמים יש גם עבודה מזכירותית כמו תיוקים. תפקידך יראה אחרת לפי מה שתחליטי לעשות איתו וצורת ניהול שלך, הפרקליטים פה מאוד פתוחים להצעות ורעיונות חדשים.

מאפיינים מיוחדים לתפקיד

באיזו מידה קיים בתפקיד מאמץ פיזי: 2 [1 קל מאוד, 5 קשה מאוד]

השירות בעיקר בסביבת נשים וגברים

אורייתות או שיעורים התקיימו מידי פעם

אפשר ללמוד לקראת המבחן הפסיכומטרי.

לא נשארים שבתות במקום השירות.

שעות העבודה מ-08:00 עד-16:00 הזמנים לא תמיד אותם זמנים, במקרה של פעילות חוץ משרדית יכול להיות שהחזרה לבית תיהיה משוערת לשעה 21:00, או במקרה של מבצע.

חוויות אישיות

תקופת ההכשרה לתפקידאין באמת הכשרה לתפקיד, בת שירות חופפת את הבת שירות הבאה וכיוון שהתפקיד נפתח השנה לא הייתה לי הכשרה ולמדתי הכל לבד. מה שכן אם נושא ספציפי מעניין אותם יותר להתעסק איתו בין אם זה אירגון ישיבות או סיכום פסק דין, תבקשו את זה ועמדו על שלכן. כך תיבצר חויית שירות מספקת ומשמעותית

חוויה חיובית או מאתגרתלשמחתי זכיתי להשתתף במבצע אכיפה משולבת, חוויה מדהימה מלאת אקשן. אין ביכולתי לספר יותר אבל ממליצה בחום לצאת פעם אחת לפחות למבצע

היה טוב אם הייתי יודע/ת מראש על מקום השירות ש...הייה טוב אם הייתי יודעת על מקום השירות שהוא לא באמת נגמר ב16:00 ושמסיימים את היום גמורים, כך הייתי לוקחת על עצמי פחות פעולות אחרה"צ והמסיימת את השנה פחות עייפה.

איך מגיעים לתפקיד?לתפקיד הגעתי דרך הבית ספר, אך השנה כבר מגיעים אליו דרך העמותה שילה- ש"ל לבנות דתיות

פעילויות נוספות בזמן השירותכיוון שמסיימים יחסית מוקדם בשעות הצהרים עשיתי מגוון פעיליות וחוגים, ריקוד ונגינה. בנוסף גם למדתי למבחני אמיר"ם שהם מבחני אנגלית כמו של הפסיכומטרי. והספקתי להירשם גם לאוניברסיטה

טיפ לדרך...אל תקחו יותר מידי דברים על עצמכם מחוץ למשרד, כי העבודה פה מעייפת במובן הטוב של המילה פעילות שהיא פעמיים שבוע עד מאוחר כמו חוג או עבודה מספיקות. בנוסף ממליצה לשמור על קשר עם חברות קרובות שיהיו איתכן לאורך כל הדרך.

הערות

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר