שירות לאומי | מועצה מקומית אפרת | תקן קליטת עלייה- עם עולים בעיקר מארצות הברית

חוות דעת על שירות לאומי-אזרחי במועצה מקומית אפרת

תקן קליטת עלייה- עם עולים בעיקר מארצות הברית

0 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהתפקיד 5
מתאים לבת דתית 5

מאפייני התפקיד

תיאור קצר של התפקיד העבודה שלנו היא עם עולים דוברי אנגלית ( הרוב הגדול) שעלו ממש השנה עד ה-3 השנים האחרונות. בבקרים נמצאים בבתי ספר באפרת ועובדים שם עם העולים החדשים שזקוקים לתגבור. ואחרי הצהריים משובצים אצל 3-4 משפחות קבועות שעובדים עם הילדים בבית - משיעורי בית ועד משחקים ויצירות.

תיאור שגרת היומיום בבוקר מ-8 עד בערך 4 נמצאים בבית ספר, ויש מערכת מסודרת שלפיה אנחנו נכנסות עם הילדים לכיתה ועוזרות להם בשיעור, או שאנחנו מוציאות אותן לשיעור פרטני , לאיוורור ומשחקים או שיעורי בית- כל מיני דברים תוך כדי דיבור ושימוש בעברית אחר הצהריים אנחנו הולכות לבתים של משפחות שעלו השנה, בין 3-4 ערבים שכל אחד אצל משפחה אחרת (קבועה) ואצלם את עוזרת לילדים בשיעורי בית, עושה איתם הפעלות (בעברית), יצירות,אפילו בישולים ואפייה וכל דבר חווייתי אחר שעולה לך בראש- היוזמה בידייך:)

מאפיינים מיוחדים לתפקיד קליטת עלייה

באיזו מידה קיים בתפקיד מאמץ פיזי: 2 [1 קל מאוד, 5 קשה מאוד]

השירות בעיקר בסביבת ילדים

התקיימו אורייתות או שיעורים באופן קבוע

אפשר ללמוד לקראת המבחן הפסיכומטרי.

לא נשארים שבתות במקום השירות.

חוויות אישיות

תקופת ההכשרה לתפקידבמהלך השנה היו כמה ימי עיון בנושא קליטת עלייה- שהיו מאוד מעניינים, וחלקם באמת עזרו.

חוויה חיובית או מאתגרתהייתה משפחה שלא הרגשתי שאני מצליחה לקדם את הבנות- הן בקושי דיבור עברית, ולפעמים היו מתעלמות ממה שאני אומרת אם אמרתי בעברית ולא באנגלית, ואז פתאום- באמצע השנה הן התחילו לדבר ממש (עם שיבושי לשון מקסימים כמו שמתאים לגיל שלהן) ! וגם להבין מה שאמרתי. הן אפילו דיברו אחת עם השנייה עברית, וההורים סיפרו לי שלפעמים הן פנו גם אליהם עברית. הייתה להן התקדמות מדהימה שראיתי את זה רק באמצע- סוף השנה.

היה טוב אם הייתי יודע/ת מראש על מקום השירות ש...שבחלק מבתי הספר (עובדים ב3) לוקח זמן עד שהמערכת מסתדרת סופית ויוצא שלפעמים יש שעות מתות.

איך מגיעים לתפקיד?דרך האתר של עמינדב- קליטת עלייה, אפרת.

פעילויות נוספות בזמן השירותלא

טיפ לדרך...לנצל את השעות החופשיות לארגן פעילויות להמשך ולאחרי הצהריים. ולהבין שכל משפחה שנכנסים אליה היא משפחה מדהימה שעשתה עלייה- דבר ממש לא מובן מאליו. אז ממש להתייחס בכבוד ולהראות להם את הצד הטוב של הישראליות

הערות

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר