שירות לאומי | גרעין מורשת אצבע הגליל | שירות משמעותי- הדרכת מורשת, הנחלת ערכים

חוות דעת על שירות לאומי-אזרחי בגרעין מורשת אצבע הגליל

שירות משמעותי- הדרכת מורשת, הנחלת ערכים

0 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהתפקיד 5
מתאים לבת דתית 4

מאפייני התפקיד

תיאור קצר של התפקיד הדרכה באתרי המורשת, העברת ערכים של ציונות, התיישבות, השראה, מורשת קרב ולחבר את הדור הצעיר לערכים האלו. בשירות הזה יש את הזכות להיפגש עם כל גווני האוכלוסיה בגילאים שונים ורקעים שונים (חיילים, תלמידים, גמלאים, תיירים) וזאת חוויה מדהימה ולא שוקעים לתוך שגרה. יש גרעינים שונים ברחבי הארץ כשבכל גרעין יש כמה אתרים שבהם מדריכים. אני מדריכה בגרעין אצבע הגליל ויש אצלנו את האתרים הכי מעניינים :) הדירה שלי היא בחצור הגלילית ויש אוירה ממש נחמדה בניין שלם של בנות שירות, קהילה חמה, חיבור לנוער בחצור לבחירתך...

תיאור שגרת היומיום בימים שיש הדרכות מתכוננים לקראת ההדרכה כדי להתאים אותה לקבוצה המסויימת וכמובן ההדרכה עצמה. גם כשאין קבוצות גדולות יש מבקרים מזדמנים שאותם אפשר גם ללוות, השתלמויות שוטפות, הכנת מערכי הדרכה ונתון לבחירתך כמה את רוצה להגדיל ראש, לפתח פרוייקטים, לטייל ולהכיר את האיזור ממש זורמים עם הרצון שלך. בעבודה הזאת אין קשר אישי לאורך זמן אבל כשיש הדרכה משמעותית יש לזה תוצאות גם לטווח ארוך ואפשר לשמור על קשר עם האנשים. חוץ מזה, חצור זה ממש מקום להתחבר לילדים ולנוער שוב נתון לבחירתך אבל מרגישים שם ממש קשר אישי

מאפיינים מיוחדים לתפקיד הדרכה

באיזו מידה קיים בתפקיד מאמץ פיזי: 1 [1 קל מאוד, 5 קשה מאוד]

השירות בעיקר בסביבת 0

התקיימו אורייתות או שיעורים באופן קבוע

אפשר ללמוד לקראת המבחן הפסיכומטרי.

לא נשארים שבתות במקום השירות.

שעות העבודה מ-09:00 עד-16:00 ממליצה בחום!!!

חוויות אישיות

תקופת ההכשרה לתפקידעברנו קורס חווייתי ואינטנסיבי של כל המדריכים והמדריכות באתרים השונים ברחבי הארץ ומדי פעם יש השתלמויות ארציות שמאפשרות לשמור על קשר עם החבר'ה מהגרעינים האחרים. חוץ מזה היתה הכשרה איזורית ויש גם השתלמויות איזוריות והכל נעשה בקצב שלך, אין סוף לכמות הידע שאפשר לצבור.

חוויה חיובית או מאתגרתיצא לי להדריך בין היתר קבוצות מאתגרות כגון נוער בסיכון, ילדים עם צרכים מיוחדים, נוער ממחלקה פסיכאטרית, קבוצות מעורבות של ערבים ויהודים ביחד, חרדים דתיים חילונים ימנים שמאלנים ופשוט כולם. וזה תמיד מרענן פתאום להיפגש עם אוכלוסיה מסויימת שלא יוצא לי כל כך ביומיום לבוא איתם במגע ולדעת איך לגשת אליהם ולהתאים את ההדרכה דווקא אליהם, אם זה קבוצה עם מוגבלות כלשהי- לדעת להנגיש, לשנות ולדבר אליהם בשפה שלהם. עם קבוצות של נוער/חיילים אני בוחרת לעשות איתם ממש דיונים ערכיים עם דילמות וזה כיף לשמוע אותם ולחבר את זה לעולם שלהם, לא להשאיר את זה בין כתלי האתר אלא שייקחו את זה איתם הלאה..

היה טוב אם הייתי יודע/ת מראש על מקום השירות ש...יש תקופות מאוד מאוד עמוסות בעונות מסויימות שבהם אפשר להדריך מלא קבוצות ביום אחד אחרי השני ויש תקופות קצת יותר "מתות" (בעיקר בחורף) שבתקופות האלה זה יותר תלוי בך איך את ממלאת את הזמן הזה (זה בדיוק הזמן ליוזמות אישיות והגדלת ראש)

איך מגיעים לתפקיד?דרך המועצה לשימור אתרים מחלקת החינוך. לכל מחוז יש רכזת איזורית. הרכזת של הצפון היא אישה מדהימה בשם נחמה, מוזמנים לפנות אליה בטלפון- 0522813397.

פעילויות נוספות בזמן השירותכן. התקן עצמו הוא תקן מלא זאת אומרת אין צורך בפעילות אחה"צ/להישאר שבתות אבל אני בחרתי להתנדב אחרה"צ במרכז קליטה בצפת שם עבדתי עם ילדים עולים חדשים מאתיופיה, יש בחצור הרבה מקומות שאפשר להתנדב בהם מרכזי נוער, מועדוניות רווחה, ספריה ומתנ"ס. אני מאוד מחוברת גם לנוער בחצור, יושבת איתם בערבים לפעמים, עוזרת להם בלימודים וכו' ואני גם בוחרת להישאר לפעמים בשבתות בחצור אין שום חיוב אבל זה ממש ממש כיף ומגבש. יש בנות שעשו פסיכומטרי במהלך השירות או עבדו בערבים עם אישור עבודה.

טיפ לדרך...ללכת עם הלב, לא כל מה שמתאים לחברים שלך מתאים גם לכם. אם זה מדבר אליכם ואתם מרגישים חיבור לשירות מסויים- לכו על זה!

הערותבהצלחה בבחירה, מחכים לכם באתרי המורשת באצבע הגליל:):)

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר