שירות לאומי | קומונה ובית ספר קיסריה | נתינה ללא גבולות.

חוות דעת על שירות לאומי-אזרחי בקומונה ובית ספר קיסריה

נתינה ללא גבולות.

0 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהתפקיד 5
מתאים לבת דתית 5

מאפייני התפקיד

תיאור קצר של התפקיד היו לי שני תקנים. בבוקר הייתי בבית ספר חילוני בקיסריה. עבדתי עם עולים, תגברתי קבוצות באנגלית ומתמטיקה ועברתי פעולויות ושיעורים לפני כל מועד. אחהצ הייתי קומונרית בסניף בני עקיבא.

תיאור שגרת היומיום הייתי קמה מוקדם כדי להספיק לקחת אוטובוס מהדירה שבה גרתי (אור עקיבא) לקיסריה, הייתי מגיעה וישר מתחילה לעבוד. הייתה לי מערכת שעות קבועה לכל יום. מוציאה ילדים לתגבור, לשעת כיף, מתגברת קבוצות. אחכ הייתי קצת נשארת אחרי שהיום נגמר לתכנן פעולות ושיעורים לחגים. בימי שלישי הייתי נשארת כל היום בקיסריה. השתתפתי בחוג בהתנדבות ואחכ מתחיל השעות של הסניף. ימי שישי מוקדשים במיוחד לסניף ושבת כל היום בסניף עם החניכים.

מאפיינים מיוחדים לתפקיד הדרכה, חינוך בלתי-פורמאלי, קומונרית, קליטת עלייה

שרתה כקומונרית בסניף: קיסריה

באיזו מידה קיים בתפקיד מאמץ פיזי: 3 [1 קל מאוד, 5 קשה מאוד]

השירות בעיקר בסביבת ילדים

התקיימו אורייתות או שיעורים באופן קבוע

אי-אפשר ללמוד לקראת המבחן הפסיכומטרי.

נשארים שבתות במקום השירות. פעם בחודש הייתי חוזרת הביתה לשבת

שעות העבודה מ-08:00 עד-19:00 זה תפקיד בערך שאת 24 שעות בתפקיד.

חוויות אישיות

תקופת ההכשרה לתפקידעברתי עשרה ימים סמינר שהכשיר אות לקומונה. בעיקר לימד אותי על הדברים הטכניים שמאוד חשובים. בנוסף היה לי רכז מלווה שליווה אותי לאורך כל הדרך. הדרכה בבני עקיבא אני חושבת שמאוד מועילה לקומונרית וליצירת קשר עם חניכים.

חוויה חיובית או מאתגרתואוו כל כך הרבה. אני חושבת שהדבר הכי מאתגר וקשה בתפקיד הזה זה שבעצם הבת שירות לבד. היא בת שירות יחידה. לבד בבית ספר ולבד בסניף.. למרות שיש לה המון בנות שגרות איתה בדירת השרות, התקן עצמו שהיא חווה יום יום הוא לבד ויש לזה יתרונות וחסרונות. כל העבודה עלייך, עמוס ולבד אבל ככה את מצליחה להראות כמה כוחות יש לך, את אחראית על הכול ורק את עם החניכים. כמה שהיה לי קשה עם זה ככה נהנתי. וכמבן מה שעוד קצת מאתגר זה המרחק בין התקן לדירה.

היה טוב אם הייתי יודע/ת מראש על מקום השירות ש...היה טוב אם הייתי יודעת מראש על מקום השירות שיש מרחק עצום בין הדירה לתקן ושאין אוטובוסים נורמליים לקיסריה, אז הייתי מביאה מההתחלה אופניים לשירות ומשתמשת בהם.

איך מגיעים לתפקיד?מתמיינים לקומונה מבני עקיבא ומבקשים לבדוק!!!

פעילויות נוספות בזמן השירותבנוסף בימי שלישי הייתי משתתפת בחוג שהרב והרבנית הקימו: יהדודס- חוג על יהדות לילדים בית ספר קיסריה שלומדים בבית ספר לא דתי. בחוג היינו מלמדים את פרשת השבוע ועושים פעילות על החג\ מועד שמתקרב.

טיפ לדרך...לא להתייאש. כל מה שעוברים זה כל כך שווה בשביל החניכים המקסימים האלה.

הערותאם נשמע לך תנסי ותבדקי, אל תפספסי! וגם אם זה נשמע שזה קשה לא לוותר כי זה שווה את זה.

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר