שירות לאומי | אולפנת אמית נגה | עוצמתי, משמעותי ומלמד

חוות דעת על שירות לאומי-אזרחי באולפנת אמית נגה

עוצמתי, משמעותי ומלמד

0 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהתפקיד 5
מתאים לבת דתית 4

מאפייני התפקיד

תיאור קצר של התפקיד מדריכה באולפנה מאוד הטרוגנית עם סוגים שונים של בנות, העבודה היא בעיקר יצירת קשר אישי ולדאוג לבנות שמחפשות מבוגר משמעותי בשנים האלו של החיים. עבודה של 24\7 את משקיעה והחניכות מחזירות אהבה וזה שווה הכל. המדריכה שותפה בכל ההחלטות החינוכיות של השכבה מפעילויות חברתיות ועד ישיבות פדגוגיות וכו'. יש המון הערכה מבחינת הצוות וההנהלה למדריכות והם נותנים יד חופשית ומעריכים ממש. הצוות הכי מדהים שיש! אני שירתתי שנתיים בנגה וזה המקום המושלם לבנות שמחפשות שירות לאומי בחינוך ומאמינות בכח ובהשפעה של חינוך.

תיאור שגרת היומיום השעות הן 8-16 אבל לגמרי דינאמיות לשני הכיוונים. העבודה בעיקרה היא יצירת קשר אישי עם הבנות, דאגה ואכפתיות כלפיהן, בנוסף יש פעולות, שעות מדריכה, בוקר כיתה\ שכבה. כל מה שמדריכה רוצה לעשות ולהוסיף- האולפנה נותנת יד חופשית. המדריכות שותפות באופן מלא בהכנת הפעילויות החברתיות, טיולים, סמינריונים, שבתות אולפנה, ראשי חודש וימי שיא של האולפנה. יש גם תגבור לימודי לעולות חדשות ובנות חלשות בלימודים. יש המון המון תמיכה מהצוות בהכל! תפקיד המדריכה הוא לגמרי חברתי אבל חשוב שהיא תדע ליזום ולייצר לעצמה את העבודה!

מאפיינים מיוחדים לתפקיד הדרכה

באיזו מידה קיים בתפקיד מאמץ פיזי: 1 [1 קל מאוד, 5 קשה מאוד]

השירות בעיקר בסביבת נשים

התקיימו אורייתות או שיעורים באופן קבוע

אפשר ללמוד לקראת המבחן הפסיכומטרי.

לא נשארים שבתות במקום השירות.

שעות העבודה מ-08:00 עד-16:00 השעות בשירות הן דינאמיות לגמרי וגמישות לשני הכיוונים

חוויות אישיות

תקופת ההכשרה לתפקיד

חוויה חיובית או מאתגרתבתחילת השנה הראשונה הבנות נורא זלזלו ולא הצלחתי לגעת בהן, אחרי המון זמן של ניסוי ותעיה עם הרבה אהבה מצדי ורצון להראות להן שלא ויתרתי עליהן.. לאט לאט זה מגיע והיום יש לי קשרים ממש טובים איתן והן האחיות הקטנות שלי! צריך רק להתאזר בסבלנות ולא להתייאש גם כשנראה שהן בלתי-חדירות

היה טוב אם הייתי יודע/ת מראש על מקום השירות ש...

איך מגיעים לתפקיד?דרך האתר של עמינדב ורחל הרכזת של עמינדב

פעילויות נוספות בזמן השירותבהתחלה שילבתי התנדבות בגרעין יחד בבית שמש, אבל הרגשתי שהאולפנה תופסת לי המון מקום (ברוך השם) ושאני לא יכולה לעשות בנוסף עוד דברים כי אני רוצה להשקיע רק באולפנה. בנות שמחפשות עבודה גם עם קשישים או נוער ומעניין אותן גרעין- זה אפשרי לגמרי (חברותיי לתקן היו בגרעין ובתקני אחה"צ)

טיפ לדרך...לבוא עם סבלנות ורצון להכיר ולהכיל! וכמובן לא לוותר ישר.. לתת צ'אנס למקום ולנסות להתחבר אליו כי אף מקום הוא לא כפי שהוא נראה בסיירת. וכמובן לדבר מלאאא עם הבנות שירות שם ולא להתבייש- הן שם כדי לעזור לכן :)

הערותהמון בהצלחה!

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר