שירות לאומי | גרעין מורשת של המועצה לשימור אתרים - הדרום | הדרכה והשתלבות באתרי המורשת

חוות דעת על שירות לאומי-אזרחי בגרעין מורשת של המועצה לשימור אתרים - הדרום

הדרכה והשתלבות באתרי המורשת

0 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהתפקיד 3
מתאים לבת דתית 4

מאפייני התפקיד

תיאור קצר של התפקיד התפקיד הוא קודם כל הדרכתי - עומדים מול קבוצות ויחידים שבאים למוזיאון, עובדים עם מערכי הדרכה, מיצגים, עזרים וכו. כשאני לא ממש בתוך ההדרכה, יש את התפקיגים היומיומיים שמשתנים בין מוזיאון למוזיאון, ויכולים להיות - פיתוח מערכי הדרכה, עבודה ארכיונית, הכנה של עזרי הדרכה ועבודה משרדית במוזיאון כמו טלפונים, רשימות של מקומות ומוצגים, ניירת וכל הכיף הזה ;)

תיאור שגרת היומיום אני מגיעה למוזיאון בבוקר, ועושה את המשימה שיש כרגע, לפעמים מדובר במשהו תהליכי כמו פיתוח מערך הדרכה ולפעמים במשהו שצריך לעשות היום כמו לגרוס דפים. ברגע שיש הדרכה או מבקרים, יוצאים להדרכה. תדירות ההדרכות ממש משתנה לפי היום והתקופה בשנה. ואם צריך אז גם יושבים על המערך לפני (למרות שהרוב כבר ידקלמו אותו). כל זה בהנחה שמדובר ביום רגיל - יכולים להיות טיול, השתלמות, קורס, ישיבת צוות והרבה דברים רגילים שוברי שגרה שקורים די הרבה.

מאפיינים מיוחדים לתפקיד הדרכה

באיזו מידה קיים בתפקיד מאמץ פיזי: 1 [1 קל מאוד, 5 קשה מאוד]

השירות בעיקר בסביבת נשים וגברים

אורייתות או שיעורים התקיימו מידי פעם

אפשר ללמוד לקראת המבחן הפסיכומטרי.

לא נשארים שבתות במקום השירות.

שעות העבודה מ-08:00 עד-16:00 מומלץ לשלב עם תקן צהריים\גרעין אם את\ה מחפש\ת עשייה כל הזמן

חוויות אישיות

תקופת ההכשרה לתפקידקורס הכשרה של חודש. שבועיים שהוא ארצי (כל התקנים מכל הארץ) ושבועיים אזוריים (רק מרכז ההדרכה שלך). הקורס הארצי הוא מדהים וקשה באותה מידה - פוגשים אנשים נהדרים מכל מיני סוגים, אצלנו נוצרה קבוצה ממש טובה ואנחנו מתרגשים לפגוש את כולם בהשתלמויות, הקושי הוא העומס של המידע, השיעורים והעמידה המטורפת בזמנים, אבל הם יוצרים את האווירה ומלמדים אותך אחריות.

חוויה חיובית או מאתגרתההדרכה הראשונה שלי בצריף בן גוריון הייתה בתשע בבוקר, ל50 חיילים בקורס מפקדים, על חזון הנגב. האתגר כאן היה שהודיעו לי עליה בהתראה של 20 דקות ורק בשבוע שלפני הוסמכתי להדרכה שם. באותם צהריים, ד"א, הייתה ההדרכה השנייה שלי. היה ממש טוב!

היה טוב אם הייתי יודע/ת מראש על מקום השירות ש...אני אתגורר בעיר ולא אהיה בגרעין לפעמים צריך לעבוד קשה בשביל להרים פרויקטים

איך מגיעים לתפקיד?ימי מיונים שמתחילים בחנוכה. אני עצמי הגעתי ממש אחרי המיונים אז עברתי ריאיון אצל רכזת מרכז ההדרכה שלי.

פעילויות נוספות בזמן השירותאני גם מתנדבת במרכז קליטה שלוש ארבע שעות בשבוע

טיפ לדרך...אל תחפשו את הכותרות הגדולות כי זה לא משנה איך קוראים לתקן. הרבה פעמים הגדרת התפקיד היא שונה משהוא נשמע. תמצאו משהו שאתם באמת מתחברים אליו, ולכו עם זה עד הסוף. ותמיד תחפשו את האדם בתקן שיוכל לעזור לכם בצורה הכי טובה, לפעמים לרכזת אין יותר מדי איך לעזור, לצערי.

הערות

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר