שירות לאומי | ממ"ד אתרוג גבעת זאב | שנה מהנה, מספקת ומאתגרת.

חוות דעת על שירות לאומי-אזרחי בממ"ד אתרוג גבעת זאב

שנה מהנה, מספקת ומאתגרת.

1 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהתפקיד 4
מתאים לבת דתית 5

מאפייני התפקיד

תיאור קצר של התפקיד תקן בוקר במסגרת בית הספר ממ"ד מגוון. העבודה היא בעיקר עם הילדים בלימוד פרטני. עבודה רבה גם בהרמת פרויקטים של בית הספר. בנות השירות עובדות בתיאום עם מורה מטעם בית הספר שאחראית לדאוג לכל דבר שקשור אליהן. אחה"צ עבודה התנדבותית במסגרת השנה במגוון פרויקטים, חונכויות, גמ"ח, תלמוד תורה, פעילויות במעגל השנה, הצגות לילדים ועוד...(יש אפשרות לתקן קומונה בבנ"ע/עוז שמשתלב עם בית הספר. בנות השירות כולן מצטרפות כרצונן להוואי סניף בנ"ע ולפעילויות נוער גבעת זאב בכלל שרוצה ושמח לראותן.

תיאור שגרת היומיום בבוקר לפי מערכת שנבנית לכל בת שירות בבית ספר מוציאה ילדים ללימוד פרטני ועבודה על פרויקטים בית ספריים, יש גם כיתות מקדמות וגם כיתת עולים מאתיופיה שיש להם בת שירות משלהם אבל גם הבנות שירות האחרות לפעמים מוציאות אותם לאחר בית הספר בנות השירות משתלבות בצוות התלמוד תורה שמתפקד כצהרון תורני ללימודי קודש מטעם הגרעין. בשעות אחר הצהריים יש להן פרויקטים שונים. גמ"ח שמחת אלירז, מרכז למידה, חונכויות אישיות עם ילדי רווחה, שעת סיפור ליצירה לילדים, פרויקטים במעגל השנה ועוד.

מאפיינים מיוחדים לתפקיד קליטת עלייה

באיזו מידה קיים בתפקיד מאמץ פיזי: 2 [1 קל מאוד, 5 קשה מאוד]

השירות בעיקר בסביבת ילדים

התקיימו אורייתות או שיעורים באופן קבוע

אי-אפשר ללמוד לקראת המבחן הפסיכומטרי.

נשארים שבתות במקום השירות. כל שבת שנייה או שלישית. גמיש אבל חשוב וכיף להשאר.

שעות העבודה מ-08:00 עד-22:00 שעות העבודה משתנות לפי הפרויקטים והתקופה והימים. יש ימים שעבדתי עד 2 בלילה ויש ימים עד 3.5 (לרוב ממוצע של עד 8 כזה)

חוויות אישיות

תקופת ההכשרה לתפקיד

חוויה חיובית או מאתגרתבתחילת שנה קבלתי קבוצת של 5 ילדים דיי מאתגרים ללמד אותם 2 שעות שבועיות ABC כי הם היחידים בכתה שעוד לא ידעו והיו בפיגור בחומר. הם הגיעו אלי כשהם ידעו בקושי את האות A ואחרי תקופה הם ידעו את כל האותיות וזה היה ממש סיפוק גדול לקבוצה הזאת שמאד קשה ללמד אותם אבל היה כיף איתם והם מקסימים!:-)

היה טוב אם הייתי יודע/ת מראש על מקום השירות ש...התקן שהוא רק ממ"ד בלי קומונה, הוא תקן קליטת עלייה. זה אומר שיש ימי עיון של קליטת עליה פעם בכמה זמן. זה היה קצת מעצבן שאפאחד לא טרח להגיד את זה מראש ופשוט הייתי צריכה להגיע לימי עיון האלה אפילו שבקושי הייתי עם העולים וזה היה לי מיותר וסתם טרחה לנסוע כל פעם לאונ' בר אילן. לא שזה משמעותי כ"כ. סתם מסוג הדברים שנלמד לדעת מראש רק למען הידיעה למרות שזה לא באמת משנה.

איך מגיעים לתפקיד?דרך רכזת עמינדב באתר עמינדב (יש גם רכזת גרעין אבל זה לא מעודכן באתר עמינדב מי הרכזת)

פעילויות נוספות בזמן השירותלא.

טיפ לדרך...לכי עם הלב לאן שהוא יוביל אותך :-)

הערותהיישוב ממש נגיש לירושלים שזה נוח מאד.... ויש גם אוטובוסים דיי נוחים לכיוון מרכז הארץ מהצומת של הגבעה ולמודיעין לרכבת... הדירה ממוקמת קרוב לכל הדברים שבנות השירות צריכות לידן שזה ממש ממש נוח. יש משפחות מאמצות מקסימות מהגרעין ובכללי הרבה משפחות שרוצות לארח ומזמינות.

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר