שירות לאומי | מד"א בת ים | חוויה מעצימה ומשמעותית

חוות דעת על שירות לאומי-אזרחי במד"א בת ים

חוויה מעצימה ומשמעותית

2 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהתפקיד 5
מתאים לבת דתית 4

מאפייני התפקיד

תיאור קצר של התפקיד חובשת באמבולנסים. עיקר התפקיד הוא באמבולנס, יציאות לקריאות של מד"א, מתן טיפול רפואי ראשוני, לקיחת מדדים ופינוי לבית חולים. בנוסף יש גם עבודות משרדיות (לא יותר מידי, אבל יש) ולוגיסטיקה (מחסן ציוד, ספירת מונים באמבולנסים וכו').

תיאור שגרת היומיום תחילת היום בשעה רבע ל-7 (פעמיים בשבוע ב6 וחצי בגלל דברים שיש להספיק), מצטוותת לצוות האמבולנס, עורכים בדיקה של כל הציוד באמבולנס וממתינים לקריאה (אל דאגה, בתחנה הזו זה לוקח מעט מאוד זמן ;) ). בזמן ההמתנה עושים עבודות משרד או מחסנים, במהלך הקריאות בת השירות חלק בלתי נפרד מצוות האמבולנס (לרוב אלה רק את והנהג שהוא ראש הצוות), מגישה טיפול רפואי, ומפנים לבית חולים. במהלך הפינוי אחראית גם על מילוי טפסים וכד'. בת השירות היא חלק בלתי נפרד מהאמבולנס, רק שהיא לא נוהגת :)

מאפיינים מיוחדים לתפקיד עבודה עם חולים

באיזו מידה קיים בתפקיד מאמץ פיזי: 4 [1 קל מאוד, 5 קשה מאוד]

השירות בעיקר בסביבת נשים וגברים

התקיימו אורייתות או שיעורים אך לא השתתפתי

אפשר ללמוד לקראת המבחן הפסיכומטרי.

לא נשארים שבתות במקום השירות.

שעות העבודה מ-06:30 עד-15:00

חוויות אישיות

תקופת ההכשרה לתפקידתקופת ההכשרה הינה כחודש במהלך הקיץ לפני השירות - קורס חובשים (לבנות הדתיות יש קבוצה נפרדת שהיא רק לבנות), במהלך החודש את מקבלת הכשרה מקצועית של חובשת, מתן עזרה ראשונה והכנה לשירות לאומי. יש לקחת בחשבון שההכשרה היא בתנאי פנימייה ועל חשבון רוב החופש. אבל זו חוויה מדהימה ואם את מתחברת לתחום את גם תיהני.

חוויה חיובית או מאתגרתהיו המון חוויות חיוביות של מטופלים שכיף היה להיות איתם, שעזרת להם או כל מיני קריאות מעניינות, שהצוות מאוד נחמד ואנשים מעניינים ואז האווירה עצמה במהלך היום מאוד נעימה. יש גם המון חוויות מאתגרות ולא פשוטות, מראות לא פשוטים, מטופלים שקשה לטפל בהם (הומלסים או אנשים משתוללים וכו'), מקרים שמאוד לא קל להתמודד איתם, ימים שמתארכים הרבה מעבר לשעות... לכן חשוב מאוד לאהוב את התחום, אחרת לא שורדים שם.

היה טוב אם הייתי יודע/ת מראש על מקום השירות ש...הוא לא תמיד קל, המון פעמים זו שגרה שחוזרת על עצמה, התפקיד גם די פיזי (מרימים ציוד כבד וכו').

איך מגיעים לתפקיד?נרשמים לסיירת דרך אתר האגודה להתנדבות, עוברים את היום סיירות. בהנחה והתקבלת את צריכה לעבור קורס חובשות במהלך הקיץ.

פעילויות נוספות בזמן השירותפסיכומטרי, קצת אינטנסיבי אבל בהחלט אפשרי.

טיפ לדרך...לקחת הכל בכיף, גם ימים יותר מבאסים :)

הערות

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר