שירות לאומי | אומץ זהות יהודית | שליחות חשובה !! חיבור חזק לעם ישראל ....

חוות דעת על שירות לאומי-אזרחי באומץ זהות יהודית

שליחות חשובה !! חיבור חזק לעם ישראל ....

11 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהתפקיד 5
מתאים לבת דתית 5

מאפייני התפקיד

תיאור קצר של התפקיד בתקן של מרכז זהות יהודית מכינים מערכים של שיעורים ומעבירים אותם בבתי ספר הממלכתיים בעיר. ויש בנוסף פעמיים בשבוע אחרי צהרים שמעבירים פעילות לילדים במועדניות במסגרת המרכז. חוץ מהתקן של אומץ, יש המון פעילות בעיר ובנות השירות יכולות להשתלב בהרבה דברים. אני לדג' לקתי חלק ב- סניף בנ"ע, סניף אריאל, מועדון למשפחות עמידר, פעיליות לילדים עולים (אתיופים ובני מנשה ) ויש פעילות שוטפת של הגרעין התורני (ארועים בחגים, פעיליות לילדים ועוד ועוד)שהבנות שירות שותפות אליה.. מי שמחפשת עוד עשייה לא חסר מה לעשות.

תיאור שגרת היומיום יש ימי מרכז- בהם יושבים ועובדים על מערכים ובונים אותם עם ליווי של רכזת המרכז, ויש ימים שנכנסים לבתי ספר ומעבירים. השיעורים הם על מעגל השנה, על שבת, על ימים מיוחדים , על פרקי אבות סיפורי תנ"ך דמויות מיוחדות ועוד... את מעבירה את השיעורים בצורה חוויתית- סיפורים, הצגות, משחקים, מצגות סרטים... הילדים אוהבים את הפעיליות יש להם שבירת שגרה :) אחרי צהרים - פעיליות במועדניות בעיר, בסניפים ארועים של הגרעין וכו'.

מאפיינים מיוחדים לתפקיד הדרכה, הפצת יהדות, עבודה עם ציבור חילוני, קומונרית, קליטת עלייה

שרתה כקומונרית בסניף: אריאל נצרת עילית

באיזו מידה קיים בתפקיד מאמץ פיזי: 2 [1 קל מאוד, 5 קשה מאוד]

השירות בעיקר בסביבת ילדים

התקיימו אורייתות או שיעורים באופן קבוע

אי-אפשר ללמוד לקראת המבחן הפסיכומטרי.

נשארים שבתות במקום השירות. אין שבתות חובה מטעם השירות.אבל אני נשארתי פעם בשבועיים. לפעילות בסניף ולהכרות עם משפחות הגרעין.

שעות העבודה מ-07:30 עד-19:00 שעות העבודה משתנות מאוד וכל יום השעות שונות. ס"ה יוצא ימים עמוסים ויוצא ימים עם הרבה זמן פנוי.

חוויות אישיות

תקופת ההכשרה לתפקידיש בחופש לפני השירות סמינריון שמכשיר אותך לעבודה גם מבחינה מעשית יש סדנאות שמסבירות איך להכין שיעורים , איך לדבר, על מה לדבר ועל מה לא וכו'. ויש שיעורים ושיחות שמסבירות את חשיבות התפקיד, איך לגשת לעבודה עם ציבור חילוני....

חוויה חיובית או מאתגרתחוויה מאתגרת- הבתי ספר מעורבים... יהודים ושאינם יהודים. זה יוצר מצב רגיש . חוויה חיובית- ילדים שהתחברו לנושאים שהעברנו , שהתרגשו לשמוע על השבת ועל החגים..

היה טוב אם הייתי יודע/ת מראש על מקום השירות ש...

איך מגיעים לתפקיד?

פעילויות נוספות בזמן השירות

טיפ לדרך...

הערות

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר