שירות לאומי | מרכז להעמקת הזהות היהודית, אריאל | חווייה בלתי נגמרת- המון המון נתינה ותרומה לילדים שלא יודעים

חוות דעת על שירות לאומי-אזרחי במרכז להעמקת הזהות היהודית, אריאל

חווייה בלתי נגמרת- המון המון נתינה ותרומה לילדים שלא יודעים

2 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהתפקיד 5
מתאים לבת דתית 5

מאפייני התפקיד

תיאור קצר של התפקיד הכנת מערכי שיעורים בנושאי ערכים, פרשת שבוע, ציונות, תורה חגים ויהדות והעברתם- לסירוגין. בבתי ספר יסודיים ממלכתיים, וגני ילדים. ההעברה מתבצעת בזוג- בבתי"ס, ולבד בגני הילדים. יש יום בשבוע שמוקדש להכנה, ושאר הימים- גם העברה וגם הכנה- כל זה עד שלוש וחצי כל יום.

תיאור שגרת היומיום בבוקר- עבודה במרכז- הכנת שיעורים והעברתם. אחר הצהריים- עבודות צהרים או פרוייקטים של הגרעין- כל יום משהו אחר, יום אחד חופשי, ועוד יום מוקדש לישיבת גרעין. עבודות צהרים אישיות לדוגמא: חונכות לתלמידים מתקשים, העברת חוג יהדות לילדי יסודי, השתלבות בתנועות/ קבוצות נוער שונות בעיר- הדרכה, קומונה, מועדוניות רווחה/חינוך, מרכז למידה לתלמידי חטיבה- עזרה לימודית מרוכזת, מרכז הדרכה- ארגון וסיוע למדריכים השונים הבאים להכין פעילויות ולהיעזר במרכז, מרכזי חסד- גמ""ח יד שניה ואוכל למשפחות נזקקות- ארגון, נר מחבר.

מאפיינים מיוחדים לתפקיד הפצת יהדות

באיזו מידה קיים בתפקיד מאמץ פיזי: 0 [1 קל מאוד, 5 קשה מאוד]

השירות בעיקר בסביבת ילדים

התקיימו אורייתות או שיעורים באופן קבוע

אי-אפשר ללמוד לקראת המבחן הפסיכומטרי.

נשארים שבתות במקום השירות.

שעות העבודה מ-08:30 עד-15:30 אחרי תקן בוקר עבודות גרעין

חוויות אישיות

תקופת ההכשרה לתפקיד

חוויה חיובית או מאתגרתחוויה מאתגרת:התעניינות מבוגרים כמו- הורים, שומרים, מורות וגננות- ביהדות ובמה שאני מלמדת- שואלים שאלות, מתעניינים באמת. רובם פתוחים לחלוטין לשמוע ואף מעוניינים לקבל עוד ידע. היה מאתגר לעמוד בשאלותיהם ולפעמים אף בתוכחות/הערות. אין ממה לחשוש- כל הפתיחות מצד המבוגר השואל- נובעת רק מפתיחותה של הבת- לא כופים שאלות או התרסות על אף אחד.ותמיד יש במי להוועץ. חוויה חיובית: המון חיובי היה לי מהשנה הזו- כל שיעור טוב שהילדים זוכרים ומזכירים לי עד סוף שנה- כל הכנה של מערך שיעור טוב וכיפי- נותנת תחושת סיפוק. הכיף עם החברות בדירה/גרעין, הקשר הטוב עם הקהילה, הרכזות, העיר, המשפחה המאמצת, כל שבת שנשארנו בעיר- הייתה חוויה.

היה טוב אם הייתי יודע/ת מראש על מקום השירות ש...

איך מגיעים לתפקיד?

פעילויות נוספות בזמן השירות

טיפ לדרך...רק גישה חיובית, כל הזמן!!! כל היום חופרים לבנות שרות- "תהיו אסרטיביות! תעמדו על הזכויות שלכן!! שלא ינצלו אתכן!!!" אל דאגה, אם תבואו בגישה חיובית- שום דבר לא יהיה ניצול (ואם כן- בטוח תדעו לעמוד על שלכן) כולן ידאגו לזכויותיכן, כשאתן תדאגו לעזור ולתת מעצמכן כמה שיותר- שנה טובה היא שנה בה הבת אפילו לא נצרכת לעמוד על זכויותייה.- הכל תלוי בגישה- אל תחפשו מתחת לאדמה ת'קושי/המשבר- הוא לא חייב לבוא. אם תקראו לו- או לניצולים למיניהם- הם יבואו.

הערות

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר