שירות לאומי | בי"ס נתיב יצחק נתיבות | שירות משמעותי בצד השקעה בעתיד

חוות דעת על שירות לאומי-אזרחי בבי"ס נתיב יצחק נתיבות

שירות משמעותי בצד השקעה בעתיד

0 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהתפקיד 4
מתאים לבת דתית 5

מאפייני התפקיד

תיאור קצר של התפקיד תקן בוקר- בת שירות אנגלית תקן אחה""צ- עמית למשפחה

תיאור שגרת היומיום בבקרים לימדתי אנגלית בבית ספר בנתיבות - פרטני וכיתתי, ואחה"צ פעמיים בשבוע עשיתי "עמית למשפחה" - חונכות במשפחות רווחה בנתיבות, ש.ב. עם הילדים, למידה, הפעלות וכו'.

מאפיינים מיוחדים לתפקיד -1

באיזו מידה קיים בתפקיד מאמץ פיזי: 0 [1 קל מאוד, 5 קשה מאוד]

השירות בעיקר בסביבת 0

אורייתות או שיעורים התקיימו מידי פעם

אפשר ללמוד לקראת המבחן הפסיכומטרי.

לא נשארים שבתות במקום השירות.

שעות העבודה מ-08:00 עד-16:00 לפעמים עד יותר מאוחר, תלוי בתקן אחר הצהריים

חוויות אישיות

תקופת ההכשרה לתפקיד

חוויה חיובית או מאתגרתחוייה חיובית: בדרום אנשים מאופיינים בהמון חום. כל מקום שאתה הולך - אתה מדבר עם כולם, מתעניינים בך.. זה ממש לא מובן מאליו. בת שירות צריכה לדעת שכשהיא מגיעה לשירות - אף אחד לא הולך לקבל את פניה בתרועות וחצוצרות. היא באה באמת להתנדב. וככה אם מישהו אומר מילה טובה - את בשמים! בדרום זה כ"כ ברור, הטבעיות הפשוטה של הנתינה..:) חוויה מאתגרת: כל פעם שנכנסים לכיתה - נתקלים באתגר חדש. אין אף יום משעמם:) חוויה מאתגרת ספציפית- הייתי אמורה להיות צמודה למורה לאנגלית במהלך השירות, אך היא היתה בחופשת לידה כשהגעתי לביה"ס. המחסור בהוראת האנגלית, בייחוד בפריפיה, כ"כ גדולה, שהיו צריכים להביא מחליפה שההתמחות שלה היתה בתנ"ך, וטווח הגילאים שונה משהוכשרה אליו. גם בדירה ב"ה חווים חוויות מאתגרות, עם בנות הדירה. הכי חשוב לקחת בשמחה וטוב לב!

היה טוב אם הייתי יודע/ת מראש על מקום השירות ש...צריך מאוד לעמוד על שלך בתקן - למנוע ניצול. בת שירות באה באמת לתרום, לא למלא תפקיד של מזכירות. (מדובר על רוב תקני חינוך)

איך מגיעים לתפקיד?

פעילויות נוספות בזמן השירותבמהלך השירות למדתי במכללה בשדות נגב את הוראת האנגלית. (זהו תקן מיוחד, הנועד לעודד בנות לבוא ללמוד וללמד בפריפריה).

טיפ לדרך...דבר ראשון - את בורג בחברה הישראלית. הנתינה שלך לא תהפוך את העולם/העיר/מקום השירות מיד למושלם. משפחה/מוסד מקבל בנות שירות כי הוא צריך! מקומות מושלמים לא צריכים בנות שירות. את באה לעשות עבודה שיכולה להיות קצת שחורה, שוחקת ולא תמיד נחמדה. תמיד תשאלי את עצמך "מה אני עושה פה".. אבל אין אף אחד שיעשה את העבודה הזו במקומך כמוך, בהתנדבות מכל הלב. החוכמה היא לדעת ליצור אווירה. בין אם זה ע"י פינוק חד פעמי במסעדה (תזכרי - משכורת של בת שירות:)), או סתם לשחנש שעות בדירה עם החברות, ובטעות לצפות בזריחה. תתני את כל כולך תבני בעצמך את מידת הנתינה. אל תקטיני ראש. לא בשביל זה עושים שירות לאומי. באת לעשות טוב, ואת מייצגת טוב כשאת באה להתנדב במקום השירות. אל תדאגי. לא מתפקידך לתקן את כל העולם. השפיעי טוב וחום על הסובבים אותך, ואל תאכלי את עצמך. את עושה הכי טוב שאת יכולה. וזה כל מה שאת יכולה וצריכה לבקש מעצמך. לעשות את ה120%. בהצלחה!

הערותבהצלחה! האם תרמת ומיצית את יכולותיך? ב"ה כן, רק חבל שלא מצליחים להגיע לכל מי שאתה רוצה להגיע ולעזור..

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר