מדרשה | מדרשת הרובע | שנה אחת בקודש שמאירה חיים ש-ל-מ-י-ם!!!!

חוות דעת על המדרשה מדרשת הרובע

שנה אחת בקודש שמאירה חיים ש-ל-מ-י-ם!!!!

נחמה מכפר הנוער הדתי למדה בשנת 2010 והמליצה ב-18/10/2012:

נחמה חושבת שהמדרשה מתאימה לך אם את רוצה לחשוף חיים שלמים שלא הכרת, חיים של עומק, של קודש בחיי עולם הזה. אם את רוצה לגלות מעיין נובע שלא ידעת שקיים בך,מעיין שצמאים אליו בלי פוזות,בלי ציניות.

ואינה מתאימה לך אם את חושבת שלימוד תורה הוא קייטנה או איזה חוג במתנ"ס כמו חוג ציור, פיסול,שחייה וכל העולה על רוחך. אם את חושבת שלימוד תורה הוא כמו מתמטיקה והוא בא לעשות אותך יותר משכילה בחכמות החיים.

2 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהמדרשה 5
שביעות רצון מהאווירה 5

למדתי במדרשה בשנת 2010 למשך שנה אחרי השירות

לאחר השירות: else.

פרטים כלליים

סוג התכנית: תכנית חלקית

נשארים שבתות במקום השירות. כל שבת שלישית. די משתנה

מקום המגורים: דירה

אפשר ללמוד לפסיכומטרי, אבל לא רצוי

מאפייני המדרשה

בכלל לא במידה מעטה במידה רבה
לימוד תורה הוא העיקר
לימוד גמרא
התנדבות
הכנה לצבא
פעילות חברתית
חוגים נוספים
משפחות מאמצות ביישוב

אווירה ומשמעת

בכלל לא במידה מעטה במידה רבה
נדרשת משמעת עצמית
חובת השתתפות בשיעורים
חובת השתתפות בפעילות התנדבותית

חוויות אישיות

חוויות מיוחדות1. המפגש. יש משהו גדול מאוד במפגש עם תלמידי חכמים גדולים!!!!לראות ולהפנים איך לוקחים את כל מה שלומדים עליו ונראה באוויר אל תוך חיי פרקטיקה, אל תוך החיים הפשוטים-אנושיים הן בפרט והן בכלל. ביום אחד בשבוע הבנות הולכות לאחד הרבנים הביתה,חוויה זו מעוררת בך את ההבנה איך לומדים תורה!!להפעיל טיפה מאמץ כדי להגיע ומאידך לראות את הרב נמצא שם ב 21:30 בערב בשביל בנות המדרשה. 2. זה הרובע!!. להיות בעיר העתיקה בירושלים זאת חוויה מדהימה. לראות את עם ישראל נוהר בלי סוף אל מקום קודשנו ולדעת שאת בתוך כל זה,קרובה הרבה יותר ממה שיכלת לדמיין. כל התחושה מתעצמת בזמני חגים ושבתות!!שבת ברובע זאת חוויה גדולה. כל שבת יש רב אחר לשבת, והשבת מלאה בשיעורים ובפעילויות שהבנות האחראיות מחליטות עליה. לצאת מסעודת ערב שבת ישר אל הכותל ולראות את בית הכנסת "החורבה", ולרדת לכותל. 3. שבוע חזרה. באמצע השנה יוצאים למגדל עז ושם חוזרים שבוע שלם על כל החומר שנלמד. השבוע הזה מלווה בפעילויות וחוויות שכן הלימוד, האווירה והנוף שונים. בזמן השהייה שם נמצאים הרבנים כדי לענות על השאלות, והחזרה מתבצעת על ידי חברותות שהבנות קובעות לעצמם. אחרי השבוע הזה חוזרים לשגרת לימודים ממקום אחר לגמרי!ממקום של הבנה כמה חשוב לחזור ולשנן את החומר כדי לקנות ולו בקצת את הלימוד. אופן מינימלי ביותר של "אין דומה שונה פרקו 100 פעמים משונה 101 פעמים"

פעילויות נוספות בזמן הלימודיםעבדתי ביום שנגמר ב13:00.

היה טוב אם הייתי יודעת מראש על המדרשה ש...היא כזאת, כי אז לא הייתי מתלבטת.

עצות למתלבטתאל תפחדי!!!בואי ותנסי, אם את מלאה ברצון בואי לראות פנים מול פנים. אל תקשיבי לכל מיני דיבורים והשערות על מדרשות שחלקם ללא ביסוס כלל..

האם מיצית את יכולותיך?בדיעבד אומר אולי שלא, אך רק משום שהתעצלתי וחיפפתי. מדרשת הרובע מספקת לימוד תורה אינטנסיבי ומעניין וכל אחת עושה עם זה מה שהיא חושבת שנכון לה. כל בת בונה מערכת עם הורדת שיעור או שניים מכל מיני סיבות, ובדיעבד אחרי סוף שנת מדרשה מצטערים על הפספוס הגדול של אותו שיעור.

האם הלימוד במדרשה השפיע עליך? כיצד?כמובן!!!!!!!!!!!! הן בדברים "החיצוניים" - היכן אלמד, מה אלבש (מתוך שינוי פנימי ועמוק ולא חלילה כי כולם נראות ככה או כי ככה אמרו לי. במדרשת הרובע אין תלבושת אחידה - תרתי משמע!!!!!!!!!), וכן הלאה. והן בדברים "הפנימיים" - מה אחשוב, איך אסתכל על העולם, איך אני מחליטה לדבר ולהתנהג וכו'.

הערותיש כל מיני דעות על מדרשת הרובע שקשה לי איתן. ישנם אמירות שמסתובבות שטוענות שמדרשת הרובע סגורה ו"מרובעת", שאין חסידות וגמרא, שאין מקום פרטי, שכולם אותו דבר ועוד כל מיני. 1. חסידות וגמרא - מדרשת הרובע היא מדרשה לשנה אחת. משנת מדרשה צריך לצאת עם עמדה יציבה ואיתנה אל מול אתגרי החיים ובנוסף עם אהבת תורה מאוד גדולה. מי שטוב לה ללמוד הרבה סגנונות והרבה דעות שתלך ותעשה זאת, אך כאן יש תורה אחת שבונה עמוד שדרה חזק ואיתן. אני רוצה לומר (שלא תצא תקלה על ידי) איני מזלזלת בשום מדרשה ובשום בת, אך ה"ריבוע המקווקו" הזה שמדברים עליו נובע מתוך אמונה חזקה מאוד שדווקא היא פותחת אל הכלל. אם נפגשת עם אנשים "מרובעים וסגורים" זה משום אופיים ולא משום איפה שלמדו. בנושא הגמרא, אני אישית לא מאמינה שאפשר ללמוד גמרא באופן רציני ואמיתי בשנה אחת בלבד, והמדרשה היא לשנה. יש שיעור גמרא במדרשה כדי לקלוט קצת רוחב של השתלשלות ההלכה וכן משום שאלו הם מקורותינו. 2. כולם אותו דבר - הסוגיה הזו מפחידה כל אחת שבאה לבדוק במדרשה וכן גם אותי היא הפחידה. אין כזה דבר!!!! לא כולם אותו דבר וכל אחת לוקחת את הלימוד למקום שלה. בכל מחזור נפגשים פה עם 30 עולמות שונים! כל אחת ושאלותיה. אין פחד לשאול מה שאני חפצה כרגע, אין סגירות מחשבתית! יש מושג ידוע אחרי שמישהי שואלת ומרגישה "צורך להתנצל" שהוא, "אין שאלות כפירה אלא יש תשובות כפירה". אני מכירה כבר 3 מחזורים ומדהים לראות בנות שונות, מרקע שונה, הדינמיקה הקבוצתית יוצרת כל פעם משהו שונה. אין פרט - יש דעה כזאת שקשה ללמוד במדרשת הרובע כי לומדים פה רק הרב קוק ואין שם התייחסות לפרט. מרוב שהאמירה מופרכת לגבי תורת הרב, אין לי תגובה. אכן מי שלא מתאים לה, שתלך למקום שלבה חפץ. אך לא אקבל כלל את האמירה הזאת אשר מבוססת על בורות בלבד. שתזכה כל אחת ללמוד במום הראוי לה ומתוך כך תבנה בית של אהבת תורה ויראת שמיים, בית של הגדלת תורה והאדרה!!!

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר