מדרשה | נב | שנה שבה זכיתי ללמוד ולהכיר את עצמי ולהתפתח מבחינה אישית ורוחנית

חוות דעת על המדרשה נב

שנה שבה זכיתי ללמוד ולהכיר את עצמי ולהתפתח מבחינה אישית ורוחנית

ערבה אפרת מעלמון למדה בשנת 2010 והמליצה ב-13/09/2012:

ערבה אפרת חושבת שהמדרשה מתאימה לך אם את רוצה באמת להכיר את עצמך וליצור קשר אמיתי עם הקב"ה. במדרשה לומדים המון, אבל יש דגש גדול על התהליך האישי של הבת, אם את רוצה לעבור תהליך אמיתי זה המקום הנכון!

ואינה מתאימה לך אם את באה רק בשביל הידע, המדרשה מחפשת להעביר את הבנות תהליך והיא משלבת בין השניים. וכמובן אם קשה לך לגור רחוק מהבית.

1 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהמדרשה 5
שביעות רצון מהאווירה 5

למדתי במדרשה בשנת 2010 למשך חצי שנה לפני השירות

לאחר השירות: שירות לאומי.

פרטים כלליים

סוג התכנית: תכנית מלאה

נשארים שבתות במקום השירות. כל שבת שלישית

מקום המגורים: חדר במדרשה

אי-אפשר ללמוד לפסיכומטרי

מאפייני המדרשה

בכלל לא במידה מעטה במידה רבה
לימוד תורה הוא העיקר
לימוד גמרא
התנדבות
הכנה לצבא
פעילות חברתית
חוגים נוספים
משפחות מאמצות ביישוב

אווירה ומשמעת

בכלל לא במידה מעטה במידה רבה
נדרשת משמעת עצמית
חובת השתתפות בשיעורים
חובת השתתפות בפעילות התנדבותית

חוויות אישיות

חוויות מיוחדותאני חושבת שבמדרשה באמת ובתמים גיליתי את עצמי, גיליתי מי אני באמת והתמודדתי עם רבדים פנימיים בתוכי שבחיים לא חשבתי שאתמודד איתם. אומנם זו חוויה שנפרשת על פני חצי שנה, אבל כל המדרשה היא חוויה מיוחדת בשבילי, היא פתחה בפני דלתות לעצמי ולקשר שלי עם הקב"ה.

פעילויות נוספות בזמן הלימודיםלא. לקחתי את השנה הזאת כדי לא להתעסק באחרים אלא כדי להתרכז בקשר שלי עם הקב"ה. במבט לאחור זה היה מעשה חכם, לשלב דברים נוספים תוך כדי המדרשה, מקשה לדעתי על השלמת התהליך בצורה הכי טובה ומפזר את הדעת.

היה טוב אם הייתי יודעת מראש על המדרשה ש...שכלום... שום דבר במדרשה לא אכזב אותי, הצוות משפחתי, מקסים, עוזר ותומך, הלימודים ברמה גבוהה, הנוף מדהים והבנות הן איכותיות! אולי זה נשמע "מושלם" מידי אבל לפחות מנקודת ההסתכלות שלי, לא הייתי צריכה לדעת הרבה, הגעתי והרגיש לי נכון ואמיתי.

עצות למתלבטתקחי נשימה עמוקה, אל תבדקי יותר מידי מדרשות, תבדקי שתיים שלוש לכל היותר, כך ברגע ההחלטה לא תתפזרי ותתבלבלי. תשבי ותחשבי לא איזה מדרשה הכי מפוצצת, ומגניבה אלא איזו מדרשה תהיה נכונה בשבילך ומתוך המקום הזה תבחרי.

האם מיצית את יכולותיך?אני חושבת שמיציתי זו לא ההגדרה הנכונה, כי במדרשה גיליתי שלא משנה כמה כוחות חשבתי שיש לי, יש לי עוד, גיליתי שיש בי כל כך הרבה שברגע שחשבתי שמיצתי גיליתי שלא, שיש בי כ"כ הרבה עומק ועוד רבדים וכוחות שלא הכרתי, ותמיד היה לי עוד כוחות להשקיע.

האם הלימוד במדרשה השפיע עליך? כיצד?הלימודים במדרשה השפיעו על החיים שלי נקודה, הם העלו אותי למעלה גבוהה. הייתי ילדה קצת מתוסבכת עם עצמי ועם העולם לא הצלחתי להתמודד עם מסגרות... ואני יכולה להגיד כמה שזה ישמע מומצא, המדרשה הצילה אותי. והיום היא מלווה אותי בכל אספקט בחיי, כל בחירה, כל התלבטות המדרשה תמיד נמצאת שם ובזכות אותה חצי שנה אני מאמינה שהבחירות שלי נעשות ממקום יותר נקי, ממקום שיהיה נכון לי, וטוב לי ולקשר שלי עם הקב"ה.

הערותהצוות במדרשה הוא משפחתי ומקסים, אני מאחלת לכן להכיר את הצוות ולהתחבר אליו כמו שאני זכיתי.

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר