מדרשה | נב | היה מדהים!!!השנה הכי טובה ומשמעותית בחיים שלי!!!המדרשה הפכה ועדיין פשוט לבית שלי!!!הכרתי ובניתי את עצמי באמת!

חוות דעת על המדרשה נב

היה מדהים!!!השנה הכי טובה ומשמעותית בחיים שלי!!!המדרשה הפכה ועדיין פשוט לבית שלי!!!הכרתי ובניתי את עצמי באמת!

תמר-מלכה מ-1 למדה בשנת 2012 והמליצה ב-01/08/2012:

תמר-מלכה חושבת שהמדרשה מתאימה לך אם את קודם כל אם את רוצה ללמוד תורה(על כל רבדיה - אמונה, הלכה, תנ"ך וספרי מחשבה ועוד).. מי שרוצה שהלימוד יהיה מעמיק - שרוצה לשאול ולחקור, לברר מכל הכיוונים ולמצוא איפה החיים שלי בתוך כל זה. מי שרוצה לבחור את הדרך בה היא תלך- מתוך ברור אמיתי וכנה ולא כי ככה גדלת

ואינה מתאימה לך אם את אם את רוצה ללמוד רק בשביל ידע ולהספיק כמה שיותר - המטרה בנוב כמובן להכיר כמה שיותר את עולם הספרים היהודי, רבנים, תקופות, וכו' אך מעבר לזה המטרה היא לקבל מכל זה , לחבר לחיים ושזה לא יהיה תלוש מהמציאות וישאר רק בבית המדרש.

1 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהמדרשה 5
שביעות רצון מהאווירה 5

למדתי במדרשה בשנת 2012 למשך שנה לפני השירות

לאחר השירות: שירות לאומי.

פרטים כלליים

סוג התכנית: תכנית חלקית

נשארים שבתות במקום השירות. בהתחלה פעם ב-3 שבועות, לקראת הסוף כל שבת שניה. בכל מקרה סגרנו גם שבתות על דעת עצמנו שארגנו לבד, ולארוחות שבת הוזמנו בחום ושמחה לרבנים/ אנשי הצוות!!

מקום המגורים: דירה

אפשר ללמוד לפסיכומטרי, אבל לא רצוי

מאפייני המדרשה

בכלל לא במידה מעטה במידה רבה
לימוד תורה הוא העיקר
לימוד גמרא
התנדבות
הכנה לצבא
פעילות חברתית
חוגים נוספים
משפחות מאמצות ביישוב

אווירה ומשמעת

בכלל לא במידה מעטה במידה רבה
נדרשת משמעת עצמית
חובת השתתפות בשיעורים
חובת השתתפות בפעילות התנדבותית

חוויות אישיות

חוויות מיוחדותקודם כל לגור ברמת הגולן שנה - כשכל בוקר קמים ורואים סוסים, מרחבים אין סופיים...מעיינות מטורפים במרחק הליכה, שקיעות שאין בשום מקום אחר (כל ערב מחדש כולן עמדו בדשא של הקרוונים שלנו נפעמות מול השקיעה!!!)

פעילויות נוספות בזמן הלימודים*טיילתי וקפצתי למעיינות בהפסקות צהריים ובימי ראשון בבוקר ושישי כשסגרנו שבת - בכל זאת, רמת הגולן.... :) *לפעמים עבדתי בצהריים...

היה טוב אם הייתי יודעת מראש על המדרשה ש...דורשת אחריות - אנחנו קונות ומכינות אוכל , אנו מארגנות פעילויות (יש אחראיות חודש ובעיקרון כל פעילות שמחליטים לעשות זה הבנות צריכות להרים) כניסה לשיעורים - אף אחד לא יכריח אותך להכנס לשיעור אבל יש לך אחריות לעצמך על השנה הזו ואחריות קבוצתית כי כל בת משמעות

עצות למתלבטתאני לא יכולה להגיד באופן כללי - לכל אחד יש התלבטות שונה... אז בשמחה ובכיף אני זמינה בטלפון 0547890599 אל תתביישי! :)

האם מיצית את יכולותיך?אני חושבת שסה"כ כן..השתדלתי לקבל כמה שאני יכולה - ואפשר לקבל המון!!אם רק מוכנים להיפתח. לא חסכתי לעצמי ולא ויתרתי לעצמי - אם משהו הציק לי דיברתי על זה ולמדתי על זה וחשבתי על זה עד שמצאתי את מקומי באותו עניין!

האם הלימוד במדרשה השפיע עליך? כיצד?אין כל צל של ספק שהמדרישה השפיעה על חיי! התבגרתי המון קודם כל. אני יודעת עכשיו בעקבות המדרשה מה המסלול פחות או יותר בחיים בו אני רוצה ללכת, התורה קיבלה מקום משמעותי בחיי, התחזקתי... אמנם עוד לא היו לי בחירות גדולות (חוץ משירות לאומי) כי יצאתי מהמדרשה ממש עכשיו, אך אני יותר יציבה בחלטות ובדעות שלי, וגם בלבטים ברור לי שיש לי גב תומך שיעזור ויקשיב לי כשאצטרך עזרה...!

הערות*אולי זה נשמע בציונים שנתתי מוגזם - אך אם הייתי נותנת אפילו ציון אחד פחות - הייתי משקרת... *אני באמת באמת ממליצה בחום- זאת שנה חובה, וכשנמצאים דווקה במקום רחוק, שקט, אפשר לעשות את הברור הכי מעמיק, הכי כנה, הכי אמיתי.. ושנה כזאת, איך שאני רואה על עצמי, חברות, היא חובה.

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר