מדרשה | נשמת | צריך לבוא עם ראש פתוח, לא לפחד משאלות, לא לפחד לא לקבל תשובות.

חוות דעת על המדרשה נשמת

צריך לבוא עם ראש פתוח, לא לפחד משאלות, לא לפחד לא לקבל תשובות.

בוגרת נשמת מ0 למדה בשנת 2011 והמליצה ב-15/11/2011:

בוגרת נשמת חושבת שהמדרשה מתאימה לך אם את אוהבת ללמוד! ללמוד הכל! הלימוד הוא העיקר. יש הרבה מסביב, ויש רובד חברתי מעולה, אבל עיקר "העבודה" במדרשה היא דרך הלימוד. המדרשה גם מגוונת בסגנונות של בנות, וצריך לבוא עם ראש פתוח, לא לפחד משאלות, לא לפחד לא לקבל תשובות. להבין שהצוות מכוון ומלמד, אבל התהליך הוא אישי של כל אחת במקום שאליו היא רוצה לקחת אותו. אוהבת התמודדות עם לימוד, חשיבה עצמית מולו וכו'.

ואינה מתאימה לך אם את רוצה להתרכז בשנת המדרשה בפיתוח עבודת המידות בצורה שמובנת מהמדרשה. אין ספק שלימוד תורה תורם ועוזר בעבודת המידות, אבל זה לא עיקר החיים ו"העבודה" במדרשה, ולא לשם מכוונת המערכת.

0 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהמדרשה 5
שביעות רצון מהאווירה 5

למדתי במדרשה בשנת 2011 למשך אחרי השירות

לאחר השירות: שירות לאומי. היום אני לומדת משפטים ויחסים בינלאומיים באוניברסיטה העברית

פרטים כלליים

סוג התכנית: תכנית מלאה

נשארים שבתות במקום השירות. בערך פעם בחודש

מקום המגורים: דירה

אפשר ללמוד לפסיכומטרי

מאפייני המדרשה

בכלל לא במידה מעטה במידה רבה
לימוד תורה הוא העיקר
לימוד גמרא
התנדבות
הכנה לצבא
פעילות חברתית
חוגים נוספים
משפחות מאמצות ביישוב

אווירה ומשמעת

בכלל לא במידה מעטה במידה רבה
נדרשת משמעת עצמית
חובת השתתפות בשיעורים
חובת השתתפות בפעילות התנדבותית

חוויות אישיות

חוויות מיוחדותפורים במדרשה היה אירוע מדהים ומרומם לקדושה אמיתית. אף פעם לא חגגתי את החג הזה ממקום כל כך גבוה וטהור. היה מיוחד מאוד מאוד.

פעילויות נוספות בזמן הלימודים"עשיתי פסיכומטרי - זה דבר לא קל. לא הייתי אומרת לא רצוי, אבל צריך לקחת בחשבון שזה לוקח המון מהמדרשה. מומלץ לעשות פסיכומטרי בתחילת השנה - מועד אוקטובר. אמנם הורס את אלול אבל לפחות יש זמן חורף ארוך ואיכותי בלי הפרעות! אפשר לעשות, אבל להשתדל כמה שיותר להיות במדרשה ולנכוח בכל מה שרק אפשר, כי חבל על השנה הזאת. "

היה טוב אם הייתי יודעת מראש על המדרשה ש...אני חייבת לומר שלא ידעתי הרבה מראש על המדרשה - ובסופו של דבר זה לא שינה כלום, והיתה חוויה מדהימה.

עצות למתלבטתלבוא לבדוק יומיים שלושה. לנסות לחשוב כמה לימוד את רוצה להכניס בחוויית המדרשה שלך - יש לימוד אינטנסיבי.

האם מיצית את יכולותיך?לא, אם כי לא בגלל שלא השתדלתי. תמיד יש מקום לעוד. השנה הזאת רק נותנת תיאבון. לפעמים גם לא מבינים עד כמה השנה הזאת קצרה ועד כמה צריך לזכור לנצל אותה.

האם הלימוד במדרשה השפיע עליך? כיצד?בוודאי שיש השפעה. לימוד התורה הופך להיות משהו מרכזי ואהוב בחיים. הלימוד הפך בשבילי למשהו נגיש, שנוגע גם במחשבה וגם בלב, משהו שיש לי שאיפה להמשיך להיות מחוברת אליו כל החיים. כשבאתי לבחור לימודים היתה לי התלבטות גדולה איך לשלב לימוד תורה עם הלימודים. מיותר לציין שהאווירה של המדרשה לא רק העשירה אותי במבחינה רוחנית, אלא גם באמת הובילה אותי למקום טוב יותר בחיים. ואין בכלל מה לדבר על החברות! פתח לי עולם שלם!

הערותבהצלחה!

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר