מדרשה | מדרשת דניאלי - בני דוד | לחיות חיים גדולים, מלאי אידיאלים שליחות ומשמעות, לדעת שהגודל בא בפרטים הקטנים בחיים דווקא.

חוות דעת על המדרשה מדרשת דניאלי - בני דוד

לחיות חיים גדולים, מלאי אידיאלים שליחות ומשמעות, לדעת שהגודל בא בפרטים הקטנים בחיים דווקא.

שירה מגבעתיים למדה בשנת 2013 והמליצה ב-05/07/2016:

שירה חושבת שהמדרשה מתאימה לך אם את אידיאליסטית. בחורה שרוצה להעמיק ולהכנס אל רובד החיים הגדול שלך, להרחיב ולמלא את הנפש והנשמה מתוך צמא ורצון גדול ללימוד תורה שנכנס אל הלב, ומתחבר לך אל כל חלקי החיים.

ואינה מתאימה לך אם את בעלת אורח חיים ליברלי יותר.

6 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהמדרשה 5
שביעות רצון מהאווירה 5

למדתי במדרשה בשנת 2013 למשך שנה לפני השירות

לאחר השירות: שירות לאומי.

פרטים כלליים

סוג התכנית: תכנית חלקית

נשארים שבתות במקום השירות. כל שבת שניה.

מקום המגורים: דירה

אפשר ללמוד לפסיכומטרי

מאפייני המדרשה

בכלל לא במידה מעטה במידה רבה
לימוד תורה הוא העיקר
לימוד גמרא
התנדבות
הכנה לצבא
פעילות חברתית
חוגים נוספים
משפחות מאמצות ביישוב

אווירה ומשמעת

בכלל לא במידה מעטה במידה רבה
נדרשת משמעת עצמית
חובת השתתפות בשיעורים
חובת השתתפות בפעילות התנדבותית

חוויות אישיות

חוויות מיוחדותהמשפחתיות, חברויות חדשות עם בנות שהפכו להיות חלק מהנשמה שלי. אחיות לכל דבר

פעילויות נוספות בזמן הלימודיםלקראת סוף השנה, במקביל ללימודים התורניים התחיל אצלנו קורס פסיכומטרי(מי שלא רצתה לא עשתה, בחירה חופשית). במקביל לקורס המשיך לוז שוטף לבנות שלא עושות פסיכומטרית. דווקא השילוב בין הלחץ הזה, לבין הלחץ של סוף שנה ולרצות להספיק כמה שיותר מכאן ומכאן, הביא ברכה לעמל.

היה טוב אם הייתי יודעת מראש על המדרשה ש...

עצות למתלבטתבנחת. תבררי את הנקודות שחשובות לך, וצרי קשר עם המדרשה, או עם בוגרות המדרשה. ייענו לך שמחה לכל שאלה! דבר נוסף, אם את בחורה שנמצאת אחרי יב' ולפני שירות-הגעת לגמרי למקום הנכון. כאן מנתבים את כל כוחות הלימוד להכנה, להסתגלות, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית. מומלץ. פותח לך עולם אחר לגמרי ומביא לך כוחות מדהימים לשירות.

האם מיצית את יכולותיך?תמיד יש לאן לשאוף ולהשתפר, דווקא ההחשפות העצומה הזו ללימוד מוכיחה לנו שזו תמיד רק ההתחלה. יש לנו חיים שלמים להמשיך ללמוד, להעמיק, לחקור.. תמיד יש לאן לשאוף ולהתקדם.

האם הלימוד במדרשה השפיע עליך? כיצד?הלימודים במדרשה חיזקו אצלי הרבה נקודות רוחניות, נפשיות, תורניות, השקפות.. לדוגמא, מתוך לימוד שבחרתי לעצמי להעמיק בו וללמוד אותו באמת, ניסיתי לבחון את סוגיית הצניעות מהמון היבטים. התקבלתי במהלך שנת יב' שלי לקומונה, אבל אחרי המדרשה החלטתי לסגור דווקא ובמיוחד בסניף נפרד ביישוב. (יישוב תמיד הייתה העדפה, אבל נפרד לא). נפתחו לי העיניים לכמה המקומות האלו דווקא צריכים. הכי הרבה שירימו אותם, שיחזקו אותם, שיזעקו את זעקתם לאמת. בחרתי שזו תהיה השליחות שלי לשנה הקרובה, בכל הכח. בנוסף לכך, הבנו ששליחות אמיתית היא שליחות לחיים. את לא יוצאת לשירות לאומי של שנתיים, אלא ממש לשירות של חיים, חיים שלמים של עשייה ולהיטיב עם העולם, העם, ובכלל.

הערות

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר