מדרשה | מדרשת מתת | שנה מדהימה שפתחה לי את הלב לתורה, לעצמי ולאנשים שסביבי, ולימדה אותי שאפשר לחיות עם סתירות ושצריך לזכור גם לצחוק:)

חוות דעת על המדרשה מדרשת מתת

שנה מדהימה שפתחה לי את הלב לתורה, לעצמי ולאנשים שסביבי, ולימדה אותי שאפשר לחיות עם סתירות ושצריך לזכור גם לצחוק:)

נעמה מירושלים למדה בשנת 2016 והמליצה ב-17/06/2016:

נעמה חושבת שהמדרשה מתאימה לך אם את מחפשת מקום מדהים ששם בשביל לתת לך את הכלים להגיע הכי רחוק שרק אפשר בכל עניין אמוני דתי ואישי, אבל לא יעשה בשבילך את העבודה. מקום שלא יצפה ממך לבחור בדרך אחת נכונה ושלא יספק לך תשובות נחרצות אלא יכוון אותך לדרך שמתאימה לך. מקום שדורש עבודה קשה אבל מתגמל בטירוף!! מקום שמאפשר מפגש עם כל כך הרבה אנשים שונים שחושבים ומאמינים שונה.

ואינה מתאימה לך אם את מחפשת דרך ברורה ומקום שיפתור לך את כל השאלות והספקות. אם אין לך משמעת עצמית (ואין רצון לפתח כזאת) ורצון להשקיע. אם את מחפשת שנה שהיא רק כיף. אם אין לך רצון להחשף לאנשים ששונים ממך ושחושבים אחרת ממך.

4 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהמדרשה 5
שביעות רצון מהאווירה 5

למדתי במדרשה בשנת 2016 למשך שנה לפני השירות

לאחר השירות: גיוס במסגרת גרעין.

פרטים כלליים

סוג התכנית: תכנית חלקית

נשארים שבתות במקום השירות. פעם בשבועיים. חצי מהשבתות במדרשה וחצי במקומות בעלי השראה לבחירתנו

מקום המגורים: חדר במדרשה

אפשר ללמוד לפסיכומטרי, אבל לא רצוי

מאפייני המדרשה

בכלל לא במידה מעטה במידה רבה
לימוד תורה הוא העיקר
לימוד גמרא
התנדבות
הכנה לצבא
פעילות חברתית
חוגים נוספים
משפחות מאמצות ביישוב

אווירה ומשמעת

בכלל לא במידה מעטה במידה רבה
נדרשת משמעת עצמית
חובת השתתפות בשיעורים
חובת השתתפות בפעילות התנדבותית

חוויות אישיות

חוויות מיוחדותשבתות השראה במקומות מיוחדים שלא הייתי מגיעה אליהם לבד. שבתות וסתם ימים באמצע שבוע שנוחתים אורחים במדרשה משום מקום ומפגשים מעניינים מאוד עם אנשים מסביבי שבלי המדרשה אולי לא הייתי רואה אפילו. טיולים עם המדרשה ובסופי שבוע בזמן הפנוי בצפון היפה והופעה על הדשא עם מלא סטודנטים, חב"דניקים מנגל ודניאל זמיר. בקיצור חוויה אחת גדולה.

פעילויות נוספות בזמן הלימודיםהלימודים במדרשה כוללים עבודה קהילתית 2-3 פעמים בשבוע כל אחת לפי רצונה ונטיית לבה. בנוסף יש תוכנית בוגרות במדרשה אליה כל מי שרוצה יכולה להצטרף ולשלב את הלימוד במדרשה עם עבודה או לימודים אחרים לתקופה קצרה או ארוכה.

היה טוב אם הייתי יודעת מראש על המדרשה ש...

עצות למתלבטתתקשיבי לתחושה שלך, אם את מרגישה מקום מסויים כנראה זה אומר משהו. ותמיד תנסי להתייעץ ולשמוע מבנות שכבר היו מה קורה ביומיום במקום, לא תמיד קולטים את הראש מיום יומיים של בדיקה

האם מיצית את יכולותיך?תמיד נשאר לאן לשאוף

האם הלימוד במדרשה השפיע עליך? כיצד?השנה במדרשה שינתה לי את כל ההסתכלות על הכל. אני מרגישה שבפעם הראשונה בחיים אני יודעת מה אני רוצה מעצמי

הערות

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר