מדרשה | יעלה - מצפה רמון | המדרשה נתנה לי כיוון שישאר איתי בהמשך כל הזמן, קשר עם אנשים טובים ומיוחדים, לראות שמחה אמיתית בחיים של תורה, התבוננות פנימית, בירור אמיתי!

חוות דעת על המדרשה יעלה - מצפה רמון

המדרשה נתנה לי כיוון שישאר איתי בהמשך כל הזמן, קשר עם אנשים טובים ומיוחדים, לראות שמחה אמיתית בחיים של תורה, התבוננות פנימית, בירור אמיתי!

הודיה מירושלים למדה בשנת 2014 והמליצה ב-03/07/2014:

הודיה חושבת שהמדרשה מתאימה לך אם את מחפשת מקום שיאפשר לך להיות את, ויש בך רצון ללמוד ולשמוח במה שאת! המדרשה מתאימה לכל הסגנונות, נותנת לכל אחת את הקשר האישי וההתקדמות האישית שלה. אם את רוצה לראות אנשים שמחים בתורה, אנשים חכמים, פשוטים, אוהבים וגדולים! המדרשה נותנת כיוון ברור מאוד ועם זה את המקום של כל אחת בתוך זה. אם את מחפשת מדרשה שמשלבת בתוכה גם סדנאות, יש במדרשה דרמה, מחול וטיולים, שזה זמן שהוא ממש לימוד בפני עצמו והכל מתחבר להתבוננות פנימית וקשר לתורה.

ואינה מתאימה לך אם את לא חושבת שיש מישהי שלא יתאים לה. המדרשה מאוד מכוונת להתאים לכל אחת את החלק שלה, בשיחות אישיות, בקשר ובלימוד.

25 מצאו מידע זה מועיל

הנאה מהמדרשה 5
שביעות רצון מהאווירה 5

למדתי במדרשה בשנת 2014 למשך שנה אחרי השירות

לאחר השירות: .

פרטים כלליים

סוג התכנית: תכנית חלקית

נשארים שבתות במקום השירות. כל שבועיים, וכל הזמן רוצים להשאר עוד ואפשרי להשאר.

מקום המגורים: דירה

אפשר ללמוד לפסיכומטרי

מאפייני המדרשה

בכלל לא במידה מעטה במידה רבה
לימוד תורה הוא העיקר
לימוד גמרא
התנדבות
הכנה לצבא
פעילות חברתית
חוגים נוספים
משפחות מאמצות ביישוב

אווירה ומשמעת

בכלל לא במידה מעטה במידה רבה
נדרשת משמעת עצמית
חובת השתתפות בשיעורים
חובת השתתפות בפעילות התנדבותית

חוויות אישיות

חוויות מיוחדותיש פעם בשבועיים טיול מיוחד במכתש, שזה זמן של שיחרור, של הווי חברתי, ושל הרבה לימוד, זמן של בירור פנימי, התבוננות ועבודת מידות. חוויה מאוד חזקה שהייתה לנו זה פורים במדרשה! השבתות במצפה הם ממש מיוחדות! בגלל שזה מצפה, ונשארים שם הרבה הופכים ישר להיות חלק לגמרי מהקהילה והשבתות הם ה-זמן וכיף בהם ממש!

פעילויות נוספות בזמן הלימודיםיש אפשרות לשלב עם המדרשה לימודים של תנ"ך ותושב"ע של תואר של המכללה בירושלים. נוסעים ביום שלישי לאילת ולומדים שם, ולא מפספסים בינתיים במדרשה שיעורים, כי זה זמן חופשי שבנות עובדות בו ונחות.. אפשר גם לשלב פסיכומטרי, או במקום חודש אלול ולהצטרף אחרי, או תוך כדי השנה..

היה טוב אם הייתי יודעת מראש על המדרשה ש...מצפה רמון רק נראית רחוקה, וזה מרתיע, אבל הבית נהייה שם וכ"כ טוב שם שנשארים שם הרבה, וזה נראה שכולם חוזרים בשנה הזאת הביתה ואת רק מתרחקת אבל זה לא ככה, מצפה נהיית קרובה:), יש הרבה אוטובוסים, טרמפים מסודרים, והרצון להיות שם הוא גדול!

עצות למתלבטתאין הרבה מה להתלבט:) האווירה שמצפה היא חמה ומשפחתית. זו מדרשה עם לא הרבה בנות וזה כיף גדול, זה משפחתי, יש לכל אחת את המקום שלה. (ואם את מתלבטת ממש, אז במדרשה גם הרבה לומדים על החלטות ובחירות- איך בוחרים ואיך מצליחים להיות שלמים עם החלטות...:) ) יש לימוד גדול והרבה זמן שבו חושבים על הדברים שלומדים, שמעכלים ושרואים את החיים עצמם, לא רק בדיבורים. ומצפה באמת לא רחוקה! זה שווה את זה לגמרי!! מקום של לימוד אמיתי בכל מיני סגנונות של שיעורים- עם כיוון מאוד ברור ובלי שום בילבול!

האם מיצית את יכולותיך?במדרשה משקיעים המון בקשר האישי, והכוונה לכל אחת. וכל אחת מוצאת את עצמה מגלה דברים חדשים בתוכה, ולומדת על עצמה עוד ועוד.

האם הלימוד במדרשה השפיע עליך? כיצד?לגמרי כן! הבחירות שאני עושה מושפעות הרבה מכל מה שלמדתי, גם עכשיו בחיים וגם בהמשך זה ילווה אותי. והקשר עם האנשים ממצפה ממשיך ואפשר להתייעץ איתם בכל דבר.

הערותכדאי ומומלץ ממש!!! שנה חשובה שאי אפשר לוותר עליה! ואם יש לכם שאלות על המדרשה, ורד היא האחראית על המדרשה והיא תשמח לעזור בכל התלבטות, ורד- 0508539971 בהצלחה!!

האם מצאת מידע זה מועיל?

הוסיפי תגובה לחוות הדעת

* שם / כינוי:

* אימייל:

* כותרת:

הודעה:


שלחי לכותבת חוות הדעת בלבד

תגובות

מחפש
סגרי

צרי קשר